1. Przypominamy o transmisjach mszy świętych drogą internetową. Dziś i w kolejne niedziele listopadowe będą transmitowane wszystkie msze św.

2. Metropolita Łódzki przedłużył Dyspensę, która obejmuje dni do niedzieli 29 listopada włącznie.

3. Bardzo dziękujemy za ofiary przelane na konto parafialne, złożone na tacę czy też przekazane bezpośrednio. Ofiarodawcom i darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

4. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią został ukończony ostatni fragment chodnika od strony zachodniej. Aby powiązać w całość trzeba było sporo kombinacji poziomami. Zostało to tak przygotowane, aby każda ilość wody nawet w najbardziej ulewne deszcze mogła spokojnie odpłynąć w różne strony. Został także wymurowany mur oporowy chroniący przed zalewaniem kotłowni gdzie znajduje się spora ilość aparatury sterującej pompami wodnymi do ogrzewania kościoła. Został on także przykryty blachą aluminiową grubości 6 milimetrów zamocowaną na stalowym stelażem z kształtowników profilowych. Koszt chodnika wraz z materiałami i pracą zamknął się sumą 27.500 złotych a murowanie i zadaszenie kolejne 4.300 zł. Trwa jeszcze pielęgnacja koron drzew wokół kościoła. Zdjęcia można zobaczyć na stronie Internetowej.

5. Dziękowaliśmy przed tygodniem za kwiaty od p. ogrodnika. Siostra Faustyna z należytym wdziękiem pięknie przystroiła ołtarz, ale cieszyło nas to, że parafianie zechcieli także przyjąć znaczną część kwiatów. Należy tu także potwierdzić, że wiązanka Koreanek została złożona także na grobie ks. Grzegorza Kudrzyckiego jako wyraz naszej pamięci za Jego posługę kapłańską

6. Tytka charytatywna to papierowa torba, którą wypełniamy żywnością lub artykułami chemicznymi i przynosimy z powrotem do parafii lub jeśli znane są osoby potrzebujące wsparcia wśród sąsiadów, rodziny czy znajomych to zachęcamy, aby przekazywać dary w tytkach charytatywnych bezpośrednio do potrzebujących. Z racji na ograniczenia – przedłużamy ten czas dobroczynności jeszcze na kolejny tydzień, aby więcej osób doświadczyło dobra od nas samych.

A w liturgii tego tygodnia; we wtorek wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, w środę wsp. bł. Karoliny Kózkówny, w piątek wsp. św. Rafała Kalinowskiego a w sobotę wsp. Ofiarowania N.M.Panny.
Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została przyjęta; Wiktoria Grebnova. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.
Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Krystyna Chylińska, Janusz Frasunkiewicz oraz wieloletnia Zelatorka Maria Łukasik.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……