1. Składamy tą drogą serdeczne podziękowania za tacę inwestycyjną z minionej niedzieli. Nasi parafianie potrafią docenić i wycenić wszelkie koszty remontów i doraźne utrzymanie parafii. Dziękujemy także za ofiary z poprzedniego tygodnia na konto parafialne w wysokości 200 oraz 50 złotych. Bóg Wam zapłać.

2. Dziś obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. „Tytka charytatywna” to papierowa torba, która była dostępna od tygodnia przy wyjściu z kościoła. Postarajmy się ją wypełnić żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem do zakrystii, abyśmy mogli, jako parafia zorganizować stosowną pomoc.

3. Także w dniu dzisiejszym, spotkanie o 16.30 dla Członków Żywego Różańca w odnowionej i ogrzewanej salce Kardynała Wyszyńskiego a o 17.30 różaniec.

4. Dziś młodzież z klas VII i VIII, zapraszamy na mszę św. o godzinie 18.00 w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Spotkanie na Eucharystii i konferencja.

5. W czwartek przypada wsp. św. Cecylii, patronki chórów kościelnych i muzyki, dlatego też na ręce p. Mikołaja wszystkim chórzystom składamy najlepsze życzenia.

6. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest zarazem Świętem Akcji Katolickiej. Uroczyste obchody odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w przeddzień w sobotę 24 listopada. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

7. Ofiary zebrane na tacę 18 listopada przeznaczone na Dom Opieki „Pomocna Dłoń”

8. Łódzka Caritas i Stowarzyszenie „Dom Wschodni” zapraszają parafie i wspólnoty do modlitwy i wsparcia chrześcijan na Bliskim Wschodzie poprzez inicjatywę „Różaniec za braci”. Zachęcamy do zapoznania się z opisem pomysłu w gablotkach i na naszej parafialnej stronie Internetowej.

9. W parafii rozprowadzane są świece CARITAS, jako WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Ceny świec; mała 5 zł, duża 12 zł, piramida lub kolumna po 13 złotych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:

• Stanisława Bogusiak.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie………

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.