1. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 i będzie transmitowane internetowo a w dni powszednie po mszy św. wieczorem już bez transmisji.

2. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych przez on–line z naszej parafii i tak dziś będą transmitowane wszystkie msze św. podobnie za tydzień

3. W tym tygodniu będzie także I czwartek miesiąca a w piątek 8 maja przypada Uroczystość ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika – drugiego Patrona naszej parafii, jednak z racji na ograniczoną ilość uczestników Eucharystii w kościele, wieczorem odprawiana msza św. będzie naszym wewnętrznym świętowaniem, czyli bez zewnętrznej formy.

4. Zakończone zostały prace przy układaniu kostki chodnikowej po południowej stronie kościoła oraz ażurowych płyt wypełnionych drobnym kruszywem na parkingu. Przy okazji została także doprowadzona woda w pobliże krzyża i dokonane odwodnienie przy schodach głównych. Wszelkie spadki są tak przygotowane, aby nawet obfity deszcz został z tych miejsc odprowadzony. Prace były prowadzone na 280 metrach kwadratowych a dla porównania po stronie południowej było ich o połowę mniej. Całość; materiały i robocizna kosztowały 38 tys. złotych.

5. Przypominamy, że są i w tym i w następnych tygodniach są wolne intencje mszy świętych, co można sprawdzić w Internecie lub w gablotkach. Można też zgłosić telefonicznie w czasie od poniedziałku do piątku włącznie, ale w godzinach pracy kancelarii, czyli od 15.30 do 16.30. Z takim zgłaszaniem telefonicznych istnieje pewnie problem, ponieważ są osoby, które zamawiały msze święte – czasem kilka od razu – i zapominały o tym. Wiemy doskonale, że czas choroby wpływa na nas wszystkich negatywnie i zapewne z tego powodu aż 10 mszy św. w kwietniu była bez ofiary. Dodajmy, że wszelkie wpłaty na konto z dopiskiem na mszę św. z podaniem daty i godziny są natychmiast uzupełniane w książce i taka forma jest jak najbardziej do przyjęcie.

6. Koszyczek na ofiary, podobnie jak w ubiegłych tygodniach jest wyłożony na stoliku przy wyjściu. Pojawiają się już wznowienia gazet w postaci tygodników i już za tydzień powinny być one w większej ilości.

7. Za wszelkie ofiary złożone do koszyczka jak i przesłane na konto czy też ofiarowane do ręki za ogromnym i jedynym wsparciem stąd też nasze kolejne podziękowania a wspomnimy także, iż za tydzień w II niedzielę miesiąca będzie taca inwestycyjna.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas;

Krystyna Łojewska, Gabriel Lew Gańdo i Szczepan Bojanowski.

Wieczny odpoczynek im dać Panie……