1. Czas świętych rekolekcji rozpoczęty. Przewodniczy im Ojciec Józef Łągwa; duszpasterz, opiekun wspólnoty „Kanaan”, „Magnificat”, rekolekcjonista, którego serdecznie witamy.
  1. 15 marca minie dokładnie rok od czasu przywiezienia z Oświęcimia nowych konfesjonałów. Cieszymy się z faktu, że bardzo wielu parafian docenia znaczny komfort i zachowanie intymności w tak ważnym momencie, jakim jest sakrament pojednania a jednocześnie dziękujemy za wsparcie całej parafii jak i rodziny, która zafundowała nam jeden konfesjonał.
  1. W miniony poniedziałek 05 marca nasz kościół był Kościołem Stacyjnym. Dziękujemy bardzo licznie zebranym i rozmodlonym osobom a szczególnie młodzieży, była z nami obecna.
  1. Dziś spotkanie z dziećmi z grupy komunijnej oraz ich rodzicami o godzinie 16.30
  1. Program rekolekcji jest dostępny na naszej internetowej stronie i w gablotkach. Przypominamy, że pierwsza msza święta w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godzinie 8.00. W ostatnim dniu rekolekcji, tj. w środę na mszę świętą odprawianej o godzinie 8.00. będziemy się modlić w intencji osób chorych i ich opiekunów a będzie także udzielony sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy, aby pomóc chorym dotrzeć do kościoła parafialnego na modlitwę, głoszoną naukę oraz dla przyjęcia sakramentu chorych. W kaplicy na Skalnej będzie w czwartek dzień spowiedzi – od godziny 16.00. ale bez mszy świętej. Natomiast za rok, każdego dnia będą tam także nauki rekolekcyjne połączone z Eucharystią o godzinie 16.00. Dziękujemy za już złożony dary dla biedniejszych parafian i przypominamy, że składać je można jeszcze do środy włącznie.
  1. W najbliższy piątek 16 marca przyjedzie do naszej parafii ks. Arcybiskup Metropolita Grzegorz Ryś. W związku z tym będzie tylko jedna wspólna Droga Krzyżowa o godzinie 17.00. Po jej zakończeniu prosimy o wyjście z kościoła w okolice nowego Krzyża, który zostanie poświecony przez Metropolitę podczas procesyjnego wejścia do kościoła. Dopiero po poświęceniu, ze śpiewem na ustach wejdziemy na mszę świętą, podczas której grupa młodzieży przygotowanej przez ks. Kazimierza przyjmie sakrament bierzmowania. Uwaga bardzo ważna – rozpoczniemy te uroczystości o godzinie 17.45 i jak wspomnieliśmy od wspólnego zgromadzenia się u stóp nowego Krzyża. Krzyż, który był świadkiem wielu ważnych zdarzeń na tym terenie z racji zniszczenia został zastąpiony po 50 latach. Można Go dziś jeszcze zobaczyć jak wygląda po tym czasie. Nowy Krzyż jest wykonany z jednolitego dębu i jest odpowiednio zakonserwowany i osadzony. Gorzkie Żale dziś jeszcze o 17.30.
  1. Dzisiejsza taca gospodarcza jest przeznaczona na uzupełnienie brakującej jeszcze części 20, z 60 tysięcy za obłożenie granitem nowych schodów. Prace rozpoczną się w połowie kwietnia, aby zakończyć wszystko przed I Komunią św. dzieci klas III.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź Rodzinne, a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Franciszek Walas lat 92 z ul. Beskidzka 170,
Teresa Lesiak lat 65 z ul. Wiślickiej 15,
Krystyna Januszek lat 89 z ul. Górskiej 17 m.7,
Magdalena Bassendowska – Karska lat 86 z ul. Chmurnej 6.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………