1. Adwent jest szczególnym czasem, bezpośredniego przygotowania naszego do powtórnego przyjścia Chrystusa i obchodów pamiątki pierwszego przyjścia. W dni powszednie o godzinie 7.00. będą odprawiane Roraty tak w kościele jak i w Kaplicy Sióstr Pasterek na ul. Skalnej 7 o godzinie 8.00. Prosimy, aby obecni mieli ze sobą lampiony w różnej postaci lub świece z okapnikami, ale będą też w kościele oczekiwały na chętnych maleńkie świece, tak jak przed rokiem.
  1. Przypominamy, że Teatr D.O.M. przygotował na dziś w Teatrze na Piotrkowskiej 243 przedstawienie dla dzieci przygotowane przez siostry zakonne. Wstęp jest wolny.
  1. Na prośbę Łódzkiej Spółki Strukturalnej, zapraszamy mieszkańców i użytkowników nieruchomości przy ul. Telefonicznej i okolic, na spotkanie dotyczące budowy kanalizacji oraz przebudowy układu drogowego na ul. Telefonicznej. Spotkanie będzie 5 grudnia we wtorek o godzinie 17.00. w Szkole Podstawowej nr 139 przy ul. Giewont 28.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek.
  1. W piątek 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N .M. Panny, msze święte o godzinie; 7.00., 16.30. i 18.00, ale tego dnia będzie także GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA i od godziny 12.00 do 13.00. kościół nasz będzie otwarty. Szczegółowe informacje w tym temacie są dostępne na parafialne stronie internetowej.
  1. Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca o 16.30. spotkanie na Eucharystii z dziećmi przed I Komunią św. – taca gospodarcza i zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  1. Nasze czcigodne siostry zakonne, zakończyły już rozprowadzanie opłatków na wigilię. Osoby, których siostry nie zastały mogą nabyć opłatki w; kancelarii, zakrystii oraz przy stoliku z prasą. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Dostępne przy wyjściu są także świece CARITAS w różnej wielkości i cenie.
  1. Z racji na odbyte niedawno Misje Miłosierdzia, podczas tego Adwentu nie będzie rekolekcji a jedynie w piątek 22 grudnia będzie dzień spowiedzi. O szczegółach postaramy się przypomnieć.
  1. Jako ostatni punkt w dzisiejszych ogłoszeniach, przypominamy, że choć zima kalendarzowa jeszcze nie przyszła, to warunki zewnętrzne uległy pogorszeniu. Konieczna jest większa uwaga skierowana na osoby bezdomne, głodne, szukające bezpiecznych warunków do przespania nocy. Tego wymaga od nas największe i pierwsze przykazanie – PRZYKAZANIE MIŁOŚCI. Prosimy także większą uwagę poświęcić na ochronę innych stworzeń domowych i żyjących wolno. Święty Franciszek określał ich, jako bracia mniejsi.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony; Adam Łukasz Krawczyk. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste czy

Rodzinne, oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.