1. Cieszą się nasze serca że w porannych Roratach uczestniczy coraz więcej osób . W dni powszednie o godzinie 7.00. są odprawiane Roraty w kościele a w Kaplicy Sióstr Pasterek na ul. Skalnej o godzinie 8.00. Roraty z udziałem dzieci w piątki o 16.30. Dzieci zapraszamy.
  1. Dziś z racji II niedzieli miesiąca o 16.30. spotkanie na Eucharystii z dziećmi przed I Komunią świętą oraz ich rodzicami.
  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele gospodarcze. Został już wykonany fundament do nowego krzyża i jest położony tuż obok stojącego krzyża. Zgodnie z zapowiedzią dziś także zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  1. W przyszłą niedziele będzie ostatnie w tym roku spotkanie Członków Żywego Różańca. Rozpoczęcie o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.
  1. Opłatki na wigilię można nabyć w; kancelarii, zakrystii oraz przy stoliku z prasą. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Dostępne przy wyjściu są także świece CARITAS w różnej wielkości i cenie.
  1. Z racji na odbyte niedawno Misje Miłosierdzia, podczas tego Adwentu nie będzie rekolekcji a jedynie w piątek 22 grudnia będzie dzień spowiedzi. O szczegółach postaramy się jeszcze przypomnieć.
  1. Nasi parafianie podjęli nową i ciekawą, a już na pewno bardzo potrzebną inicjatywę. Otóż od dziś do połowy przyszłego tygodnia, czyli do 19 grudnia jest w kościele tzw. STOLIK SZCZĘŚCIA. Idea jest taka, że na tymże stoliku znajdują się koperty a w nich zawarta jest lista potrzeb dla dzieci z rodzin, których nie stać na większy wysiłek materialny bądź z rodzin tzw. trudnych. Lista dzieci jest ukryta pod specjalnym oznaczeniem znanym tylko uprawnionym osobom. Prosimy, aby rodziny, które na te święta zechcą anonimowo wesprzeć potrzebujące dzieci może taką podjąć ze stolika koperty i w domu otworzyć, aby zobaczyć, w jaki sposób mogą pomóc. Jeśli nawet na liście będą dwie czy trzy rzeczy to nie znaczy, że trzeba spełnić wszystkie. Oczywiście mamy nadzieję, że osoby, które podejmą się takiego zadanie dopełnią dar dla serca od serca. Jest tam także zawarty list przewodni wyjaśniający podjęte zadanie. Oczywiście, że te koperty podejmują tylko osoby dorosłe lub dzieci w obecności rodziców odpowiedzialnych za dzieło miłosierdzia.  Zbiórka darów dla konkretnych dzieci będzie od jutra w terminie nieprzekraczalnym do 20 grudnia w zakrystii i kancelarii.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony; Bartosz Krzysztof Libał. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste czy

Rodzinne, oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszły od nas:

Teodora Kmieciak lat 90  z ul. Zaspowej 28,
Czesława Staszczyk  lat 63  z ul.Stokowskiej 35.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……..

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

1. Za tydzień we wtorek 19 grudnia kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia przez młodzież sakramentu bierzmowania o godzinie 18.30. Zapraszamy.