1. Trwa duszpasterska wizyta. Chcemy odwiedzić rodziny oraz osoby samotne mieszkające w parafii, dziękujemy za już odbyte w miłej atmosferze spotkania.

2. Plan kolędy proponujemy według porządku:

Poniedziałek             20.01.20      od  15.30       ul. Herberta, Kmiecia, Wita Stwosza, Stokowska.

Wtorek                       21.01.20      od  15.30       ul. Raszyńska, Krasińskiego, Połoniny i Junacka.

Środa                          22.01.20      od 15.30        ul. Zbocze – cała, Zrębowa, Brzezińska.

Czwartek                   23.01.20      od  15.30       ul. Powstańców Śląskich, Wyżynna, Sądecka.

Piątek                         24.01.20      od  15.30      ul. Janosika – od Brzezińskiej do Telefonicznej i Marmurowa.

Sobota                        25.01.20      od  9.30        ul. Beskidzka – cała.

Poniedziałek             27.01.20      od  15.30      ul. Zielone Wzgórze I i II.

Woda święcona jest dostępna w zakrystii oraz przy drzwiach wyjściowych z Kościoła. Kropidła małe są dostępne na stoliku przy wyjściu po 6 złotych i tam też można nabyć, tzw. „zestawy kolędowe” w cenie 30 i 35 złotych, są także dostępne świece i okapniki na święto Ofiarowania Pańskiego w cenie 10 zł.. Jest także nowa pozycja książkowa z serii „Wszystko o” tym razem o ks. Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Uprzejmie prosimy, aby osoby, które z racji kolędy będą chciały zasilić budżet remontów, zechciały włożyć swoją ofiarę do koperty, zakleić ją a na kopercie napisać ulice i numer domu bądź przy ofiarach imiennych także wpisać swoje nazwisko. Do dziś zostało przekazane do ks. Proboszcza 6 kopert. Prosimy także o wyrozumiałość w oczekiwaniu na spotkanie. W niedzielę 26 stycznia ks. Dominik zaprasza ministrantów na spotkanie po mszy św. o 18.00. natomiast z racji na kolędę nie będzie spotkania dla klas VII i VIII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

3. W ostatni czwartek – po niedzielnej tacy gospodarczej mogliśmy zakupić olej opałowy do ogrzewania kościoła. Zbiorniki pomieściły 3809 litrów za sumę 12.722 zł. co oznacza, że jeden litr kosztuje obecnie 3.34 złotych.

4. Dziś o 16.30. spotkanie Bractwa Żywego Różańca i o 17.30 nabożeństwo różańcowe.

5. Już dziś ks. Proboszcz pragnie zaprosić do wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem J.E.Ks. Abpa Seniora Władysława Ziółka z racji 37 rocznicy święceń kapłańskich. Uroczystość uświetni także obecność kapłanów święconych razem 30 stycznia 1983 roku. Eucharystia 30 stycznia (czwartek) o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do dziękczynnej modlitwy.

6. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski organizuje Narodową Pielgrzymkę do Rzymu na 100. urodziny św. Jana Pawła II. Centralnym jej wydarzeniem będzie Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w bazylice świętego Piotra w niedzielę 17 maja br. o godzinie 10.30.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została włączona; Maria Barbara Pietrzak. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Janina Stefańska, Mariusz Gorzeń.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……