Witamy w naszej parafii ks. Pawła Stołowskiego – proboszcza z sąsiedniej Kalonki, który od wielu lat formuje tam nową parafię i jest budowniczym kościoła dla tej wspólnoty. Będziemy mogli mieć własny wkład w budowę, bowiem w poniedziałek i wtorek nasz rekolekcjonista będzie zbierał ofiar w postaci tacy na budowę i wyposażenie kościoła. Prosimy o wsparcie materialne i duchowe oczywiście także.

1. Od dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program jest dostępny w gablotkach i na parafialnej stronie Internetowej. Schemat jest łatwy do zapamiętania – Roraty bez nauk rekolekcyjnych, natomiast msze św. o 9.00 i 18.00 już z naukami. We wtorek o 9.00 msza św. dla chorych w połączeniu z sakramentem namaszczenia. Bardzo prosimy o pomoc w transporcie dla starszych i chorych. Natomiast osoby, które nie mogą wyjść z domu – prosimy o zgłoszenie w zakrystii choćby dziś pisząc na kartce imię i nazwisko oraz adres i numer telefonu. Nie dotyczy to osób, które regularnie przyjmują na I piątki miesiąca. Odwiedziny chorych przewidziane są w piątek od godziny 11.00.
  1. Przypominamy, że Roraty w dni powszednie o 7.00 a dla dzieci w piątki o 16.30. Ostatnie Roraty w przyszły poniedziałek – Wigilię Bożego Narodzenia.
  1. Opłatki na wigilijny stół są dostępne w zakrystii i kancelarii oraz w kiosku.
  1. Trwa sprzedaż świec z ornamentami bożonarodzeniowymi w cenach; mała 5 zł, duża 12 zł, piramida lub kolumna po 13 złotych.
  1. W piątek został zakupiony olej opałowy w ilości 3840 litrów za sumę 12. tys. i 19 groszy. Nastąpiła kolejna podwyżka i obecnie z jeden litr płacimy 3.13 zł.
  1. Członkowie Żywego Różańca zapraszają dziś na ostatnie w tym roku spotkanie. Odbędzie się ono w salce Kardynała Wyszyńskiego o godzinie 16.00. Liczymy na niezawodne przybycie. Dziś o 17.30 nabożeństwo różańcowe z racji III niedzieli miesiąca.
  1. Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Katarzyna Agnieszka Przybyłek oraz Wiktor Antosik. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Anna Włodarczyk, Andrzej Olczak, Longina Barecka, Małgorzata

Filipiak, Edward Sarnecki, Zofia Pluta, Barbara Szczęsna.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………