1. Przypominamy naszym parafianom i miłym gościom, że Wigilia – jak to Polska tradycja nakazuje – jest dniem postu ścisłego. Pasterka w naszej parafii będzie odprawiona, jako koncelebra o północy zgodnie z tradycją. Poprzedzi ją koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru „CANTYLENA”, który rozpocznie się o 23.30 z zapowiedzianym udziałem naszego parafianina, tenora Dariusza Stachury. Po zakończeniu Pasterki zapraszamy do wspólnego łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Oby i ten nasz zwyczaj nie uległ zatraceniu. Jest przecież w parafii znaczna ilość osób, które Wigilię przeżywają w samotności i nawet nie mają, z kim połamać się opłatkiem i złożyć okazjonalne życzenia. Pasterka na Skalnej o 23.00

2. W pierwszy dzień świąt Msze św. będą o godzinie 8.00., 9.30., 11.00., 12.30., i 18.00. W drugim świątecznym dniu, w Święto św. Szczepana pierwszego męczennika Eucharystia będzie odprawiana tak jak w niedziele.

3. Dziękujemy także za ofiary, jakie wpłynęły w ciągu ostatnich dni na konto parafii i bezpośrednio. Już w środę zamówiony jest transport 4 tysięcy litrów oleju opałowego, za sumę 12 tysięcy złotych. Został także w ubiegły piątek zabetonowany fundament pod nowy Krzyż.

4. To już ostatnia chwila do nabycia opłatków. Są one pakowane w torebkach foliowych, jako duże i małe. Zachęcamy także do nabycia; za dobrowolną ofiarę sianka, które ma przypominać warunki betlejemskiej stajenki. Są już także dostępne kropidła, aby podczas duszpasterskiej wizyty, którą już niedługo rozpoczniemy, poświecić Wasze mieszkania. Cena kropidła to suma 5 złotych.

5. Mamy w tym tygodniu jeszcze trzy wolne intencje. Prosimy o sprawdzenie w Internecie na parafialnej stronie www jak i w gablotkach ewentualne terminy. Na tejże stronie parafialnej są ostatnie relacje z naszych wydarzeń, do których warto także dotrzeć a obdarzeni paczkami z żywnością i dzieci, do których dotarły paczki serdecznie dziękują darczyńcom.

6. W dzisiejszych czasach dość trudno jest liczyć na bezinteresowność. To, co się dokonało w ubiegłych dniach; tak z paczkami żywności dla osób słabo uposażonych bądź żyjących na skraju ubóstwa jak i pomoc dzieciom z naszych szkół przeszło oczekiwania. Pokazaliście, nasi drodzy ofiarodawcy, że nie wszystko jest zgubione. Odżyły te wartości, którym na imię MIŁOŚĆ. Bezinteresownie zgłosiły się osoby by reaktywować „CARITAS” w naszej parafii. Nie zabrakło wolontariuszy do bezinteresownej pomocy i darów. Jesteśmy urzeczeni Waszą dobrocią i dziękujemy raz jeszcze za ogrom dobra, ciepła i miłości, którą wyraziliście w takiej przepięknej formie. Bóg Wam zapłać
Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź
Rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa
Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Jan Wyka lat 78 z ul. Weselnej 34,
Antoni Niedźwiecki lat 87 z ul. Sądeckiej 31.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.