1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje. Plan jest dostępny na naszej internetowej stronie i w gablotkach. Msza święta w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godzinie 8.00, z nauką rekolekcyjną. W ostatnim dniu rekolekcji, tj. w środę na mszę świętą odprawianej o godzinie 8.00. będziemy się modlić w intencji osób chorych i ich opiekunów a będzie także udzielony sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy, aby pomóc chorym dotrzeć do kościoła parafialnego na modlitwę, głoszoną naukę oraz dla przyjęcia sakramentu chorych. W kaplicy na Skalnej będzie w czwartek dzień spowiedzi – od godziny 16.00. ale bez mszy świętej.

2. Od dziś, poprosimy naszych niezawodnych parafian o zakup środków żywności i chemii dla osób potrzebujących takiego wsparcia. Zbiórka potrwa do następnej niedzieli włącznie. Żywność ta dotrze do potrzebujących w tygodniu przed świętami. Bardzo prosimy zwrócić przy zakupach uwagę na termin przydatności do spożycia. Chodzi głównie o mąkę, cukier, makarony, rybne puszki, margarynę, herbatę, czekolady, olej. Nie wchodzi w spis żadna wędlina czy mięso pod jakąkolwiek inną postacią niż konserwy. Bardzo prosimy o dostarczenie ich do zakrystii, gdzie natychmiast oddamy darczyńcom torby, w których wiktuały będą przyniesione. Z góry dziękujemy za kolejne, bezinteresowne wsparcie i możemy sobie to spokojnie przypisać, jako jałmużnę wielkopostną dla każdego ofiarodawcy i darczyńcy, bo potrzebujących rodzin i osób jest dużo.

3. W czwartek o godzinie 18.00 ks. Abp Senior będzie w naszej parafii bierzmował młodzież gimnazjalną. Serdecznie zapraszamy do udziału w tak ważnym wydarzeniu

4. W tym tygodniu przypada; I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z pielgrzymką, którą prowadzi ks. Dominik; w piątek od rana nie wyruszy On na spotkanie z chorymi natomiast podopieczni ks. Kazimierza będą odwiedzeni.

5. W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. I tak z udziałem dzieci zapraszamy w piątki o godzinie 16.30. i na zakończenie będzie udzielona komunia święta z racji na I piątek a z udziałem młodzieży i dorosłych o godzinie 17.30. Gorzkie Żale w Niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

6. Rozpoczęły się prace przy wejściu na teren kościelny. Została zdemontowana brama oraz furtki, aby założyć nowe zawiasy, dokonać piaskowania, malowania proszkowego i skorygować ich położenie zanim wejdą kamieniarze. Zostały także odebrane po renowacji kielich i pateny, które z racji na upływ czasu straciły powłoki i pokazały się liczne, głębokie rysy, więc należało to wypolerować oraz nałożyć galwanicznie warstwę złota. Wykonała to specjalistyczna z Poznania istniejąca od 1965 roku. Całość w postaci czterech kielichów oraz dwóch paten jak i zakupie jednej nowej zamknęła się sumą 3.240 złotych. Wpłynęły także ofiary bezimienne 2 razy po 500 złotych oraz na konto p. Jackowscy także 500 złotych. Serdeczne Bóg zapłać za dar serca.

7. Informacje na temat kolonii parafialnych są dostępne na parafialnej stronie Internetowej, w gablotkach jak i na małych folderach położonych na stoliku przy prasie katolickiej; Kolonie będą od 8 do 20 lipca. Pozostało już niewiele wolnych miejsc

8. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza rodziny do udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym Arena Rodzin w piątek 12 kwietnia w Atlas Arenie w Łodzi. Jest to spotkanie rodzin dla wzmocnienia wiary i miłości. Całość rozpocznie się o godz. 17.00 w Atlas Arenie, a zakończy Drogą Krzyżową o godz. 21.00 z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu dostępnymi w parafii.

Wszystkim, przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:
Anna Kaczmarek.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.