1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Dobrego Pasterza, 58. Światowym dniem modlitw o powołania do służby w Kościele oraz patronalnym świętem Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy w tym tygodniu w sposób szczególny, aby wypraszać łaskę powołania dla młodych ludzi, by na wzór Dobrego Pasterza służyli Bogu i Kościołowi.

2. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza do bazyliki archikatedralnej w Łodzi na pielgrzymkę maturzystów, która odbędzie się 2 maja br. o godz. 19.00.

3. Ruch Światło-Życie zaprasza do włączenia się w indywidualne pielgrzymowanie do Sanktuarium św. Antoniego w łódzkich Łagiewnikach (ul. Okólna 185) w sobotę 8 maja 2021 r. Więcej informacji na stronie: www.lodz.oaza.pl

4. Salezjańska Szkoła Podstawowa prowadzi nabór do klas pierwszych. Zachęcamy do zapoznania się z oferta zespołu Szkół Salezjańskich im. Księdza Bosko w Łodzi. Wszelkie informacje są na plakatach.

5. Bp Marek Marczak oraz nasz ksiądz proboszcz Marek Izydorczyk dziś obchodzą swoje imieniny. Wypraszajmy dla nich Boże błogosławieństwo, umocnienie w tożsamości kapłańskiej na wzór Dobrego Pasterza oraz łaskę zdrowia.

6. Pragniemy poinformować, że zmarł pan Grzegorz Matusiak wieloletni katecheta Pogotowia Opiekuńczego nr 1 w Łodzi. Pogrzeb odbędzie się 26 kwietnia na cmentarzu w Łagiewnikach o godz. 12.00. Składamy rodzinie zmarłego kondolencje i wyrazy współczucia.

7. W środę o godz. 18. 30 kolejne spotkanie na salce kard. Stefana Wyszyńskiego w ramach kursu przedmałżeńskiego.

8. W czwartek, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić za wszystkie osoby duchowne i konsekrowane, które poniosły śmierć podczas ostatniej wojny.

9. Za tydzień pierwsza sobota miesiąca poświecona czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające i ekspiacyjne ku czci Matki Bożej. W tym dniu rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Codziennie po Mszy Świętej o 18.00, w niedzielę o 17.30.

10. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela („Sztuka przekazywania wiary”), Przewodnik Katolicki („Nie grajmy dziećmi przy rozstaniu”), Idziemy („Kryzys powołanych”), Gość Niedzielny („Czym jest kierownictwo duchowe?”).

11. W ostatnim czasie odeszli od nas: Jadwiga Szlendlak, Waldemar Jurkiewicz, Irena Osadnik. Wieczny odpoczynek im dać Panie…

.