1. W tym trudnym czasie dla nas wszystkich jest spora grupa parafian, ale nie tylko, którzy wspierają naszą parafie przez wpłaty na konto parafialne dopisując na tacę lub na potrzeby kościoła. Tylko w ten sposób możemy pokrywać bieżące rachunki i wypłacać naszym pracownikom pensje. W dowód naszej wdzięczności w niedzielę 26 kwietnia w intencji ofiarodawców i darczyńców szczególnie w czasie Pandemii dbających o finanse parafii będzie odprawiona koncelebrowana msza św. o godzinie 9.30. Serdecznie dziękujemy za każdy odruch Waszego serca i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 na Msze Św. transmitowana on-line w naszej parafii dołączą małżeństwa niesakramentalne z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego i Bełchatowa.

3. Na dzień dzisiejszy obowiązuje jeszcze przepis, aby na mszy św. było nie więcej niż 5 osób i z zachowaniem stosownych odległości. ten czas świąteczny przeżywany w odosobnieniu. Przepisy dotyczące liczby zgromadzonych osób w kościele są na święta podwyższone do 50 osób i ten rygor jest dla naszego wspólnego dobra. Do świąt jednak obowiązuje liczba 5 uczestników i nie możemy tego przekraczać. Wg przepisów od jutra może być na mszy św. do 50 osób z racji na powierzchnię kwadratową ok. 800 m i podzieloną przez 15. Pamiętajmy jednak, że to obowiązywać będzie od następnej niedzieli

4. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych przez on–line z naszej parafii i tak dziś będą transmitowane wszystkie msze św. łącznie z Godziną Miłosierdzia o 15.00 gdy kościół będzie dostępny dla chcących się pomodlić

5. Czujemy także potrzebę podziękowania wszystkim Polakom, którzy tak rozsądnie podporządkowali się zaostrzonym przepisom, aby uchronić nas od większej tragedii. Potrafimy być narodem ludzi odpowiedzialnych za siebie i za innych. Niech zwycięży rozsądek.

W ostatnich dniach odeszli od nas;

Marianna Stefańska, Maria Perlańska, Jarosław Piątkowski, Stanisław Litkowski i
Stanisław Koszaliński.

Wieczny odpoczynek im dać Panie……