1. Dziękujemy dzieciom komunijnym z II grupy, która przed tygodniem miała swoje wielkie święto. Podziękowania także dla rodziców, katechetek oraz pozostałych osób mających znaczny wpływ na przebieg uroczystości.
  1. Uroczystość Bożego Ciała to w każdej parafii duże przeżycie i okazja do zewnętrznego okazania naszej wiary poprzez udział w procesji do czterech ołtarzy. Ołtarze prosimy by były przygotowane w tradycyjnych miejscach. Coraz trudniej jest oczekiwać na ludzką bezinteresowną pomoc. Mamy nadzieje, że parafianie z okolicznych uliczek, ale i nie tylko z tych pospieszą z odsieczą, wcześniej deklarując swoją pomoc organizatorom w danych miejscach. Oczywiście zapraszamy dzieci z klas I i II oraz dzieci komunijne i rocznicowe do sypania. Bardzo prosimy także o przyozdobienie trasy procesji i okien domów przy niej leżących. Zakończymy błogosławieństwem Bożym na stopniach wejściowych na teren kościoła przy ul. Janosika. Tego dnia msze święte będą odprawiane o godzinie 8.00, 10.00 z procesją, około 12.15 po procesji oraz wieczorem o 18.00 a na Skalnej o 9.00 a od piątku rozpoczniemy OKTAWĘ z codzienną procesją dookoła kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Centrum Badań Diagnostycznych organizuje badania płuc, zakwaszenia gęstości kości pod katem wykrycia osteoporozy. Badania będą w ambulansie na parkingu po drugiej stronie ul. Janosika we wtorek 29 maja od godziny 15.15. Szczegóły są dostępne na plakatach
  1. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek od rana odwiedziny chorych a o 16.30 i 18.00 Eucharystia.
  1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po mszy św. o godzinie 18.00 a dziś o 17.30. W czwartek ostatnie już nabożeństwo majowe.
  1. W związku z wejściem w życie przepisów „o ochronie danych osobowych” nastąpią też spore zmiany w Kancelarii odnośnie wydawania dokumentów. Będą je mogły odebrać osoby dorosłe za okazaniem dokumentu tożsamości i tylko dla siebie bądź też przez specjalne upoważnienie. Prosimy o wyrozumiałość gdyż na pewno wzbudzi to sporo emocji, ale takie przepisy ufundowała nam Unia Europejska i odczujemy to wszyscy także w Urzędach państwowych. Informujemy wiec jeszcze raz z naciskiem, że do załatwienia prawie wszystkich spraw w Kancelarii będzie konieczność okazania dowodu osobistego.
  1. Pani kierownik parafialnych kolonii letnich w przyszłą niedzielę będzie zbierać od rodziców zapisanych dzieci ostatnią ratę należności za ich pobyt w Zaniemyślu w wysokości 400 zł po Mszy św. o godz. 11.00 w sali kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prosimy, by rodzice oddali wówczas wypełnione karty kolonijne. Organizacyjne zebranie rodziców przed wyjazdem ich dzieci odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 10.06 po Mszy św. o godz. 11.00 w sali kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  1. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła, są tam także książki.
  1. Przed kościołami w diecezji odbywa się zbiórka do puszek na kolonie letnie CARITAS.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Igor Gardiasz i Hanna Szatan. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Zapowiedzi na dzień 27.05.2018 jako pierwsze;

1. Jakub Janiszewski, stanu wolnego z parafii św. Jana Ewangelisty w Łodzi

Joanna Florczak, stanu wolnego, z parafii naszej.

1. Wojciech Pytel, stanu wolnego z parafii naszej

Izabela Szychowska, stanu wolnego z parafii św. Franciszka w Łodzi.

głoszone po raz drugi:

1. Tomasz Paweł Wiśniewski, stanu wolnego z parafii naszej

Katarzyna Daria Niedźwiecka, stanu wolnego, z parafii naszej.

1. Marcin Jankowski, stanu wolnego z parafii św. Rodziny

Paula Karbowiak, stanu wolnego z parafii naszej.

O ewentualnych przeszkodach, prosimy o powiadomienie Kancelarii parafialnej

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Henryka Kostrzew, Włodzimierz Klimkiewicz oraz Czesław Bilski.

Nowy przepis o ochronie danych osobowych nie pozwala niestety na podanie wieku ani adresu osoby zmarłej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………