1. Dziś obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa.  Pamiętajmy o tym, że bliskość Boga ujawnia się także w liturgii, którą jest nasze życie dokonywane mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

2. Zakończyły się w naszej parafii uroczystości związane z przyjęciem I Komunii Świętej dzieci ze szkół podstawowych nr: 139, 158, 145. Te uroczystość zostały zorganizowane według zasad epidemiologicznych i przepisów sanitarnych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ich przygotowania. W sposób szczególny: rodzicom, dzieciom, siostrze Faustynie, paniom katechetkom, panu Organiście Mikołajowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani Halince. Bóg Zapłać.

4. Zachęcamy do zainteresowania parafian z informacjami dotyczącymi rodzicielstwa zastępczego. Ulotki i foldery są u pani Halinki na stoliku przy wyjściu z kościoła.

5. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedziele i uroczystości o 17.30.

6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. Po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja ulicami Spartakusa i Szczawnicką. Prosimy grupy parafialne, asystę, Liturgiczna Służbę Ołtarza oraz wszystkich parafian o udekorowanie mieszkań, aby w uroczysty sposób podziękować Bogu, za ten fakt Jego sakramentalnej obecności pośród nas. Jest to wyznanie wiary i uświadomienie sobie, jaki posiadamy skarb Chleb dający życie. Po procesji około godz. 12.15 będzie kolejna Msza Święta.

7. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek 31 maja – święto Nawiedzenia NMP, we wtorek – św. Justyna, w sobotę – św. Bonifacego.

8. W I piątek miesiąca księża udadzą się z posługą do chorych. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i katecheza: Po co jest Kościół? W I sobotę miesiąca tradycyjnie po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające i ekspiacyjne ku czci Niepokalanego Serca NMP.

9. Do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: Niedziela („depresja ma twarz dziecka”), Przewodnik Katolicki („Czym jest autentyczność?”), Idziemy („Sens adoracji”, Gość Niedzielny („Dzieło Lasek – wczoraj i dziś”).