1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To koniec okresu wielkanocnego. Powiew wiary, odwagi i dynamizmu w ewangelizacji, którym Duch Święty natchnął serca Apostołów zapoczątkował wielką ewangelizacyjną działalność Kościoła.

2. Dziś w naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 11.00 i 12.30 dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 158 uczestniczyły w uroczystości I Komunii. Rozdanie obrazków komunijnych: klasa 3a – środa godz.18.45, klasa 3b – czwartek godz.18.45. Ta uroczystość została zorganizowana według zasad epidemiologicznych i przepisów sanitarnych (dezynfekcja, zakrywanie ust i nosa, liczba osób w kościele – 1 os. na 15m2, dystans – min.1,5 m). Nie ma „białego tygodnia”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za zrozumienie i wybranie innych godzin uczestnictwa w Liturgii.

3. Są do nabycia bezpłatnie broszury edukacyjne pt. „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Gdy dziecko pyta o seks”, które mają na celu pomóc rodzicom w wychowaniu ich dzieci. Zagrożenia dla prawidłowego rozwoju dziecka opisywanie w broszurach nabrały szczególnego znaczenia w czasie naznaczonym pandemią. Zachęcamy serdecznie parafian do zainteresowania się tymi zagadnieniami związanymi z wychowaniem dzieci.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00. W niedziele i uroczystości o godz. 17.30.

5. W środę o godz. 19. 00 kolejne spotkanie w salce kard. Stefana Wyszyńskiego w ramach kursu przedmałżeńskiego.

6. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek 24 maja święto NMP Matki Kościoła, a we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. W katedrze łódzkiej o godz. 12.00 będzie Msza Krzyżma Świętego.

7. W czwartek o godz. 19. 00 zebranie asysty parafialnej i Liturgicznej Służby Ołtarza na salce kard. Wyszyńskiego w celu organizacji procesji Bożego Ciała.

8. W czwartek o godz. 20.00 można uzyskać pomoc psychologiczną.

9. Wspólnota Żywego Różańca informuje, że 30 maja o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie modlitewno –formacyjne w salce kard. Stefana Wyszyńskiego.

10. Do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: Niedziela („Wiosną powieje od charyzmatyków”), Przewodnik Katolicki („Lud pełen Ducha”), Idziemy („Święta Rita – patronka od spraw trudnych i beznadziejnych”, Gość Niedzielny („Największą nowością jest przekształcenie Synodu z wydarzenia w proces”).

W ostatnich dniach odeszli od nas: Zofia Potakowska, Andrzej Kamiński. Wieczny odpoczynek im dać Panie…