1.W środę podczas mszy św. wieczorem o 18.00 odprawianej, jako dziękczynienie za szczęśliwie przeżyty rok, będzie także sprawozdanie z minionych 12 miesięcy w życiu naszej parafii oraz nabożeństwo na zakończenie roku.

2. w czwartek – Nowy Rok – Święto Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, msze św. jak w każdą niedzielę.

3. W tym tygodniu przypadają; pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek, będą odwiedziny chorych leżących i pozostających w domu a msza św. o 16.30.

4 Rozpoczęliśmy czas spotkań duszpasterskich. Chcemy odwiedzić rodziny oraz osoby samotne mieszkające w parafii, dziękując jednocześnie za odbyte w miłej atmosferze spotkania,

Poniedziałek              30.12.19      od  15.30       ul. Krokusowa

Wtorek                       31.12.19      od  15.30       –

Środa                          01.01.20      od 15.30        –

Czwartek                   02.01.20      od  15.30       ul. Jędrowizna, Potokowa, Wichrowa, Wierchowa.

Piątek                         03.01.20      od  15.30      ul. Gazdy, Czecha, Jadwigi, Wiślicka.

Sobota                        04.01.20      od  9.30        ul. Skalna z blokami 42 ABCD, Górska; 2,4,3/5, 7/9, Kiepury, Taternicza. Prezydenta

Wtorek                       07.01.20     od  15.30      ul. Listopadowa, Reglowa, Pisarska

Woda święcona będzie dostępna w zakrystii oraz przy drzwiach wyjściowych z Kościoła. Prosimy o przygotowanie na stole Krzyża, świecy, wody święconej i kropidła a dzieci powinny także zostawić tam zeszyt z religii, który będzie podpisany przez kapłana. Kropidła małe są dostępne na stoliku przy wyjściu. Uprzejmie prosimy, aby także mieć na uwadze prace wokół kościoła, które będą finansowane z ofiar zbieranych podczas kolędy. Uprzejmie prosimy, aby osoby, które z tej okazji będą chciały zasilić budżet remontów, zechcieli włożyć swoją ofiarę do koperty, zakleić ją a na kopercie napisać ulice i numer domu bądź przy ofiarach imiennych także wpisać swoje nazwisko. Te koperty będą przekazywane do ks. Proboszcza. Prosimy także o wyrozumiałość a oczekiwaniu na spotkanie.

5. W Uroczystość Trzech Króli o godz. 11.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi przy Placu Wolności Ks. Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył Mszy św., po której około godz. 12.00 sprzed kościoła wyruszy barwny Orszak Trzech Króli wraz z jadącymi na koniach i wielbłądzie Mędrcami. Orszak przejdzie ul. Piotrkowską do stajenki zbudowanej przed Bazyliką Archikatedralną, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Będą to największe uliczne jasełka – widowisko ewangelizacyjne, w którym weźmie udział około 1000 młodych aktorów. Na zakończenie ok. godz. 13.15 przed Katedrą odbędzie się koncert kolęd zespołu Golec uOrkiestra. Zachęcamy rodziny, aby w pięknych i kolorowych strojach kolędników, uczestniczyły w Łódzkim Orszaku Trzech Króli.

6. W najbliższą sobotę 4 stycznia opłatkowe spotkanie dla Asysty Parafialnej w salce Kardynała Wyszyńskiego po mszy świętej wieczorem a z racji na I niedzielę miesiąca nabożeństwo Adoracyjne w niedzielę o 17.30
Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostały włączone; Julia Beata Jóźwiak oraz Zofia Magdalena Kościuszko. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.