1. W związku z wytycznymi dotyczącymi ilości osób w kościołach kaplicach informujmy, że od niedzieli 17 maja w kościele naszym może przebywać 80 osób a w kaplicy na Skalnej może uczestniczyć w Eucharystii 10 osób. Należy to rozumieć, że osoby z rodziny mogą siedzieć w ławce razem i są liczone, jako jedna osoba. Konieczne jest zachowanie odległości (poza rodziną) pomiędzy osobami i przypominamy, że obowiązują maseczki na usta i nos. Na Skalnej Msze święte codzienne są odprawiane o godzinie 8.00 a w niedziele o 16.00. Środki dezynfekujące są przy wejściu do kościoła oraz w sanitariacie.

2. Zachęcamy także wiernych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych przez on–line z naszej parafii i dziś będą transmitowane wszystkie msze św. podobnie za tydzień.

2. W tym tygodniu przypada we wtorek Dzień Matki. Postarajmy się wynagrodzić naszym Mamusiom ich trud ponoszony dla naszego dobra a za zmarłe, pamiętajmy w modlitwie. Kończy się także maj i związane z nim nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy wieczorowej a w niedzielę o 17.30 z transmisją Internetową. W nabożeństwa majowe włączona jest także Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie 31 maja i zakończy już czas Wielkanocny.

3. Dziś jeszcze, jako ostatni dzień zapraszamy na wystawę prac malarskich Ks. Antoniego oraz Pani Beaty do salki Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po każdej mszy świętej. Zostanie ona zamknięta wieczorem dnia dzisiejszego. Pięknie dziękujemy za pomysł i wykonanie. .

4. Za wszelkie ofiary składane na konto bankowe z różnym przeznaczeniem wraz z ofiarami za odprawiane intencje składamy bardzo serdeczne podziękowania.

5. Koszyczek na ofiary, podobnie jak w ubiegłych tygodniach jest wyłożony na stoliku przy wyjściu. Jest tam także dostępna prasa katolicka i do czytania tych pozycji szczerze zachęcamy. Podobnie na stoliku za ławkami po prawej stronie kościoła są wyłożone czasopisma i książki przyniesione przez parafian, aby umożliwić ich nieodpłatną dostępność celem czytania Abu poszerzyć swoją wiedze religijną.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Stefania Krawczyńska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.