1. Bardzo intensywnie przygotowujemy się do podjęcia remontu generalnego w salce im. Kardynała Wyszyńskiego. Będą potrzebne spore nakłady, aby zmienić podłogę, okna oraz dosłownie całe zaplecze. Czas niestety zrobił swoje. Polecamy się Waszej ofiarności gdyż sala ta jest czystą historią naszej parafii, ale także tam odbywają się kilka razy w tygodniu zajęcia poszczególnych grup. To daje nadzieję i sprawia, że ofiarność Wasza, która i w minionym tygodniu zaznaczyła się kolejna bezimienną ofiarą od wielopokoleniowej rodziny, która chcąc zachować anonimowość, – co szanujemy. Złożyła datek w wysokości 3000 złotych, Dziękujemy Bogu zapłać za każdą formę pomocy.

2. Nowe pozycje książkowe – jedna za 20 zł – jest ważnym słowem osób zagubionych, która jest swoistym wyznaniem osób błądzących, które odlazły swą drogę i chcą się podzielić swoją radością a nosząca tytuł „KWIATY BOGA” oraz druga za 9 zł., która jest zbiorem modlitw Świętego Jana Pawła II pozwalającą przeżyć każdy dzień tygodnia z właściwy nastawieniem. Zauważmy także, że na stoliku tym razem po drugiej stronie jest dostępna prasa już przeczytana a którą można podjąć bez opłaty, aby można było się dokształcić w sprawach wiary.

3. W ubiegłym roku nasi parafianie wraz z innymi studentami pomagali remontować kościół w Kenii. Tym razem podobna grupa wolontariuszy chce pomóc w miejscowości Bamba, która jest małą wioską położoną we wschodniej części Kenii, na skraju pustyni Taru. Klimat panujący tam jest bardzo ekstremalny, szczególnie doskwierające są upały, powodujące wielotygodniową suszę. Ze względu na klimat, ludności tego regionu doskwiera bieda. Dotyczy ona także dostępu do edukacji. W tym roku nasza grupa składająca się z 12 wolontariuszy planuje pojechać do tego miejsca i wesprzeć miejscową ludność budując podstawową infrastrukturę, niezbędną do edukacji. Prosimy, więc o dobrowolne datki na ten cel za tydzień w niedzielę 1 lipca do puszek przed naszym kościołem. Serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę i wsparcie

4. Za tydzień od pierwszej niedzieli lipca aż do końca sierpnia przechodzimy na plan mszy świętych wakacyjnych i przypominamy, że nie będzie odprawiana w niedzielę msza św. o godzinie 12.30.

5. Według kalendarza, ks. Tomasz obchodzi swoje imieniny w dniu 3 lipca. Ponieważ jest to dzień powszedni, z racji na tak ważne wydarzenie – zapraszamy w najbliższą niedzielę – 1 lipca na godzinę 18.00, aby złożyć Najświętszą ofiarę za naszego Kapłana oraz złożyć życzenia.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Bartosz Polit oraz Szymon Górajski. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne w tym także ks. Tomaszowi, oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Włodzimierz Trawiński, Elżbieta Izdebska, Edward Janduła.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………