1. W tym tygodniu przypada, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi św. i do udziału w piątek we mszach św. o godz. 16.30 oraz 18.00, z nabożeństwem.
  1. Z racji na koniec wakacji, od następnej niedzieli 3 września będzie także msza św. o 12.30. a więc wracamy do porządku z czasu przed wakacjami.
  1. Kandelabr – elektryczny świecznik wotywny został lekko uszkodzony z racji na próbę niewłaściwego wrzucania ofiar. Urządzenie jest tak skonstruowane że wymaga wrzucania właściwych monet. Być może, że przez nieuwagę została wrzucona większa moneta która zablokował mechanizm. Wszystko jest już naprawione. Prosimy o korzystanie ze świecznika przed lub po mszy świętej. Zainteresowanych przeznaczeniem i zadaniem świeczników odsyłam do Internetu gdzie są wystarczająco podane informacje.
  1. Dziś zgodnie z zarządzeniem przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na doraźną, finansową pomoc dla poszkodowanych w wichurze. Prosimy o pomoc.
  1. W niedzielę, 17 września podczas wszystkich mszy świętych będzie u nas przebywała autorka książki, wspomnień o Janie Pawła II, pani Joanna Jurkiewicz, w kontekście Jego spotkań z młodzieżą. Promocja książki pod tytułem „Zwiastunowi z gór” będzie poprzedzała także relacja z pobytu w Rzymie i modlitewnych kontaktach Jana Pawła II. Po każdej mszy świętej można będzie nabyć książkę także z podpisem autorki. Warto nadmienić, że mimo kilkuletniej promocji, autorka  odwiedza różne parafie w całej Polsce i wszędzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
  1. Kolejna wiadomość kierowana jest do dzieci, młodzieży i rodziców. Z racji na koniec wakacji informujemy że nowy rok szkolny i katechetyczny będzie rozpoczynała Eucharystia w naszej parafii w poniedziałek 04. września o godzinie 9.00 a poświęcenie tornistrów w kolejną niedzielę 10 września podczas mszy świętej odprawianej z licznym udziałem dzieci o godzinie 11.00. Prosimy dzieci o przyniesienie teczek, tornistrów czy plecaków przed ołtarz abyśmy mogli je solidnie poświęcić. Informacje są na parafialne stronie Internetowej i w gablotkach,

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali  włączeni; Maciej Żak, Oliwia Julita Płusa.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga a wszystkim odpoczywającym jeszcze na wakacjach czy urlopach, pięknej pogody i radości z każdego dnia.

W tym tygodniu odszedł do wieczności;

Czesław Pawlikowski  lat 67  z ul. Skalnej 3 m.5.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.