1. Z racji na koniec wakacji, od dziś tj. 3 września będzie także msza św. o 12.30. a więc wracamy do porządku z czasu przed wakacjami.
  1. W piątek 8 września przypada Święto Narodzenia N.M.Panny. Msze św. w porządku z dnia powszedniego natomiast podczas każdej mszy św. będzie odczytany Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
  1. Przed tygodniem, zgodnie z zarządzeniem w całej Polsce zbierane były ofiary do puszek na doraźną, finansową pomoc dla poszkodowanych w wichurze. W naszej parafii zebraliśmy 3326 zł. a na Skalnej 200 zł. co dało łącznie sumę 3526 złotych, która została przesłana w poniedziałek na właściwe konto. Dziś serdecznie dziękujemy w imieniu poszkodowanych Wam za taki dar serca. W chwili trudnej raz jeszcze jako naród i ludzie wierzący pokazaliśmy swoją SOLIDARNOŚĆ.
  1. W niedzielę, 17 września podczas sumy parafialnej o 12.30 będzie dziękczynna Eucharystia – DOŻYNKI. Wezmą w niej udział zespoły Kół Gospodyń, zespół śpiewaczy. Zostaną złożone wieńce dożynkowe a na zakończenie chleb z tegorocznych zbiorów zostanie podzielony na małe kęsy i wraz z tegorocznym miodem podany do spożycia. Bardzo prosimy o zarezerwowanie sobie czasu aby uczestniczyć w pełni aż do końca dziękczynnego spotkania.
  1. Informujemy że nowy rok szkolny i katechetyczny będzie rozpoczynała Eucharystia w naszej parafii jutro 04. września o godzinie 9.00 a poświęcenie tornistrów w kolejną niedzielę 10 września podczas mszy świętej odprawianej z licznym udziałem dzieci o godzinie 11.00. Prosimy więc dzieci o przyniesienie za tydzień; teczek, tornistrów czy plecaków przed ołtarz abyśmy mogli je solidnie poświęcić. Informacje są na parafialne stronie Internetowej i w gablotkach,

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali  włączeni; Marcel Maksymilian Kruszyński, Tymon Marek Szynczewski oraz  Stanisław Jan Wisłocki.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W tym tygodniu odeszli do wieczności;

Genowefa Kiełek  lat 81  z ul. Janosika 26.

Henryk Poździej   lat 89  z ul. Weselnej 22a

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.