1. Z ogromną radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek podniósł do godności arcybiskupiej i mianował na urząd Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Grzegorza Rysia, dotychczasowego biskupa pomocniczego Archidiecezji W swoim herbie nosi zawołanie: „Moc w słabości”.
  1. Nadeszła dożynkowa niedziela. Podczas sumy parafialnej o 12.30 zostaną przyniesione przed ołtarz wieńce dożynkowe oraz tradycyjnie chleb a na zakończenie chleb z tegorocznych zbiorów zostanie podzielony na małe kęsy i wraz z tegorocznym miodem podany do spożycia. Niewiasty z Kół Gospodyń przygotowały ciasto i chętnie się nim podzielą z uczestnikami uroczystości. Bardzo prosimy o zarezerwowanie sobie czasu aby uczestniczyć w pełni aż do końca dziękczynnego spotkania.
  1. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W związku z tym zapraszamy wszystkich kandydatów na pierwsze spotkanie, które  odbędzie się we wtorek 19 września o godz. 18.30. w kościele.
  1. Dziś przez cały dzień autorka książki „Zwiastunowi z Gór”, pani Joanna przekazuje nam podczas każdej mszy świętej świadectwo przeżytych spotkań ze św. Janem Pawłem II. Jest to zatem promocja Jej książki oraz możliwość nabycia z wpisem – dedykacją autorki. Książkę można nabyć przy stoliku.
  1. Ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic jest związana z jubileuszowym rokiem objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzające za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Celem tej inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. 7 października o godz. 14.00, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, na granicach naszej Ojczyzny zostaną odmówione 4 części różańca. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz w gablotkach.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali  włączeni: Zofia Maria Chmielecka, Inga Maria Mackiewicz,  Antoni Moruzgała.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie;

Jan Kościelniak          lat 94  z ul. Opolskiej 62,

Zdzisław Orlik             lat 66  z ul. Limbowej 35,

Dariusz Antoszewski  lat 37  z ul. Pieniny 8.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.