1. Zakończyliśmy z dniem wczorajszym Misje Miłosierdzia w naszej parafii, które trwały od 14 października. Dziękujemy wszystkim, którzy tak pokierowali swoim czasem, że byli tu obecni i wysłuchali kierowanych do nas nauk misyjnych. Czas ten zostanie także w odpowiednim momencie uwieczniony nowym Krzyżem misyjnym w miejsce dotychczasowego. Na parafialnej stronie Internetowej są zamieszczone zdjęcia przypominające chwile szczególnego rozmodlenia

2. To już druga połowa października, miesiąca nabożeństw różańcowych. Serdecznie zapraszamy w niedziele i święta o godzinie 17.30, w dni powszednie po zakończeniu mszy św. odprawianej o godzinie 18.00.

3. Przed tygodniem w całej Ojczyźnie odbywa się tzw. liczenie wiernych – obecnych na Eucharystii oraz w pełni w Niej uczestniczących. W naszej parafii uczestniczyło w Eucharystiach w kościele parafialnym jak i trzech kaplicach łącznie 1233 osoby, czyli 19.8 % a z tej grupy osób do komunii przystąpiło 561 uczestników, czyli 46 %. Zapewne jest się, nad czym zastanowić, choć trzeba to przyznać, że zwiększa się ilość osób dorosłych, młodych małżeństw a także dzieci i młodzieży, choć do doskonałości nam jeszcze daleko.

4. Dziś odbywa się zbiórka na tacę na rzecz Misji z racji na Światową Niedzielę Misyjną.

5. Przypominamy także o wypominkach. Czas zgłaszania jest stosunkowo krótki a obowiązki prac na cmentarzach przy grobach bliskich jeszcze bardziej go skrócą. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii lub zakrystii.

6. Od poniedziałku rozpoczniemy prace przy schodach wejściowych do kościoła. Potrwają one do 10 dni. Na ten czas wejście głównymi drzwiami zostanie zamknięte, teren wokół schodów ogrodzony a wejście i wyjście będą możliwe drzwiami bocznymi do prezbiterium. Za utrudnienia przepraszamy, ale jest to konieczne posunięcie z racji na podejmowane prace.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W minionym odeszła do wieczności nasza parafianka;
Adela Kosińska lat 87 z ul. Szarotki 3.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.