1. Przed tygodniem odbyły się uroczystości dożynkowe w naszej parafii. Dzięki życzliwości wielu osób, stały się one rzeczywistym dziękczynienie. Dziękujemy; Pocztom Sztandarowym, Radą Osiedlowym, gospodyniom z Kół Gospodyń i wszystkim którzy zechcieli z rąk gospodyń tej uroczystości przyjąć  z szacunkiem kromkę chleba z tegorocznych zbiorów, naznaczonego także tegorocznym zbiorem miodu. Mamy także ogromną nadzieję, że kolejne spotkania dożynkowe w naszym kościele będą miały jeszcze większa oprawę i wieńce będą jeszcze bardziej piękne i w większej ilości. Pamiętajmy że początki zawsze są trudniejsze. Na stronie parafialnej ale i archidiecezjalnej są dostępne zdjęcia z tego wydarzenia.
  2. Koronka do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach miast odbędzie się, jak co roku, 28 września /czwartek/, o godz. 15.00. Zachęcamy wiernych do gromadzenia się w różnych miejscach naszych miast i głośnego odmówienia koronki. Zachęcajmy też przechodniów do włączenia się do modlitwy. Ta prosta inicjatywa modlitewna rozpoczęła się w Łodzi dziewięć lat temu i obejmuje dziś wszystkie kontynenty ziemi. W naszej parafii spotkanie przed kościołem na skrzyżowaniu z ulicą Wyżynną jak przed rokiem dla większego bezpieczeństwa modlących się.
  3. Już za tydzień w niedzielę 1 października będzie dzień odpustu, Matki Boskiej Różańcowej. Główna msza św. o godzinie 12.30 a będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi Oficjał Sądu Biskupiego w Łodzi, ksiądz prałat Grzegorz Leszczyński, profesor i doktor habilitowany.   Bardzo prosimy o poczynienie stosownych przygotowań przez Asystę parafialną, dzieci i pozostałe osoby oraz o przygotowanie duchowe do jak największych owoców tego dnia.
  4. Zwracany uwagę na stolik przy wyjściu z kościoła na który jest dostępna prasa katolicka w dość szerokim wachlarzy. Do podjęcia i czytania zapraszamy.
  5. Można już powiedzieć że zostały zakończone prace przy renowacji ścian Sali prymasa Wyszyńskiego praz budynków gospodarczych. Jak zawsze w trakcie takich prac dochodzi do nieprzewidzianych niespodzianek. Okazało się bowiem że dach na garażu czwartym jest całkowicie zniszczony i zarwany. Trudno było więc restaurować ściany zewnętrzne gdy trzeba by było w krótkim czasie zmieniać poszycie dach oraz krokwie i deski. Podjęta został więc decyzja o natychmiastowej naprawie aby cały obiekt nabrał właściwego wyglądu. Cała renowacja i naprawa zamyka się w sumie prawie 17 tysięcy złotych. Teraz już za tydzień po odpuście przystępujemy do remontu schodów i przewidziane jest na to ponad kolejnych 20 tys. złotych. Bardzo prosimy o wsparcie aby parafii nie zadłużyć i byśmy byli wiarygodni i wypłacalny wobec wykonawców.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali  włączeni; Sylwester Władysław Perlański, Błażej Wojciech Piwowarski, Kacper Ścibiorek.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie;

Agnieszka Rusińska lat 45  z ul. Jadwigi 28,

Jadwiga Puchalska   lat 66  z ul. Górskiej 7/9,

Ireneusz Błaziński     lat 70  z ul. Gazdy 55.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.