1. Dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III jest zawsze dużym i ważnym wydarzeniem. W sobotę od rana dzieci z II grupy, wspólnie z rodzicami przybyły do kościoła, aby odnowić Przyrzeczenia Chrztu Świętego, przystąpić do sakramentu pojednania i w ten sposób przygotować się do wyjątkowej Eucharystii, w której po raz pierwszy w pełni będą mogły uczestniczyć. Dziękujemy rodzicom i opiekunom oraz katechetkom za podjęty trud. A przed drugą grupą dzieci – Biały Tydzień. Zapraszamy wieczorem dzieci oraz ich najbliższych codziennie do piątku o godzinie 18.00. Podczas ostatniego piątkowego spotkania rozdamy Pamiątki. Jednocześnie do dzieci komunijnych obydwu grup jak i ich rodziców kierujemy gorące i serdecznie podziękowania za ich zaangażowanie, obecność podczas Białego Tygodnia i uszanowania naszych próśb odnośnie uroczystości.
  1. Dziś jeszcze Członkowie Żywego Różańca z racji na III niedziele miesiąca mają swoje spotkanie o 16.30.
  1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele i święta o 17.30.
  1. 22 maja nasz ks. Tomasz, obchodził będzie 30 rocznicę święceń kapłańskich. To wydarzenie będzie miało miejsce w archikatedrze łódzkiej o godzinie 18.00 gdzie, pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza i Jego kolegów z rocznika święceń z Krakowa będzie odprawiona uroczysta Eucharystia. Już teraz naszemu Drogiemu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych, wsparcia Najświętszej Panienki i jak najwięcej radości z posługi, jaką pełni.
  1. Za tydzień Rocznica I Komunii Świętej. Msza św. dla tych dzieci będzie o godzinie 12.30.
  1. W związku z wejściem w życie przepisów „o ochronie danych osobowych” nastąpią też spore zmiany w Kancelarii odnośnie wydawania dokumentów. Będą je mogły odebrać osoby dorosłe za okazaniem dokumentu tożsamości i tylko dla siebie bądź też przez specjalne upoważnienie. Prosimy o wyrozumiałość gdyż na pewno wzbudzi to sporo emocji, ale takie przepisy ufundowała nam Unia Europejska i odczujemy to wszyscy także w Urzędach państwowych. Informujemy wiec jeszcze raz z naciskiem, że do załatwienia prawie wszystkich spraw w Kancelarii będzie konieczność okazania dowodu osobistego.
  1. W najbliższą sobotę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Rodzicielkach czy to żywych czy też zmarłych. Z tej racji zapraszamy w sobotę na Eucharystię o godzinie 7.00 sprawowaną na nasze Mamusie. Choć w ten sposób będziemy mogli się odwdzięczyć za dar życia, jaki otrzymaliśmy od Nich. Sobota 26 maja godzina 7.00. Zapraszamy
  1. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została włączona; Zofia Pękala. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Zapowiedzi na dni; 20 – 27.05.2018

1. Tomasz Paweł Wiśniewski, stanu wolnego z parafii naszej

Katarzyna Daria Niedźwiecka, stanu wolnego, z parafii naszej.

1. Marcin Jankowski, stanu wolnego z parafii św. Rodziny

Paula Karbowiak, stanu wolnego z parafii naszej.

O ewentualnych przeszkodach, prosimy o powiadomienie Kancelarii parafialnej

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Apolonia Florczak.

Nowy przepis o ochronie danych osobowych nie pozwala niestety na podanie wieku ani adresu osoby zmarłej.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie………

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.