1. Kuria Metropolitalna Łódzka z polecenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego – w związku obecnie obowiązującymi w Polsce zasadami bezpieczeństwa – uprzejmie informuje, że:
a. dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta udzielona przez Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego do dnia 31 maja br. włącznie, nie zostaje przedłużona;
b. podczas wszystkich celebracji liturgicznych należy nadal zachowywać zalecenia dotyczące:
zachowania dwumetrowej odległości między wiernymi i noszenia maseczek ochronnych.

2. Zachęcamy także wiernych – starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych on–line z naszej parafii Dziś są transmitowane wszystkie msze św. Podobnie za tydzień, ale później będzie ograniczana ilość godzin transmisji.

3. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończymy już czas Wielkanocny. Jutro drugi świąteczny dzień Święto N.M.Panny Matki Kościoła i pierwsze nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy świętej wieczorem a w niedziele o 17.30 z transmisją internetową.

4. Rozpoczynamy drugie serie kursu przedmałżeńskiego w parafii. Informacje w gablocie parafialnej.  A we czwartek, gdyby ktoś chciał, po godz. 19.00 w kancelarii parafialnej będzie można uzyskać wsparcie psychologiczno-duchowe.

5. Za wszelkie ofiary składane na konto bankowe z różnym przeznaczeniem wraz z ofiarami za odprawiane intencje składamy bardzo serdeczne podziękowania.

6. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Podobnie na stoliku za ławkami po prawej stronie kościoła są wyłożone czasopisma i książki przyniesione przez parafian, aby umożliwić ich nieodpłatną dostępność celem ich czytania.

7. Zwracamy się do naszych szanownych parafian z gorącą prośbą, aby przy zamawianiu intencji mszalnych podawali treść w pełnej formie a nie pisali tylko jedno nazwisko lub słowo rezerwacja. Każdego tygodnia wszystkie intencje są wypisywane na komputerze i drukowane. Często się zdarza, że osoby zapominają o uzupełnieniu bądź tuż przed mszą świętą przychodzą, aby intencje poszerzyć. Bywa i tak, że, do zapominalskich dzwonimy w kilka dni przed niedzielą prosząc o uzupełnienie. Bywało, że na kartach w kolorze żółtym były puste miejsca, bo nie były podane intencje a osoby, które przychodziły do zakrystii, aby podać swoją intencję dowiadywały się, że komuś się już przypomniało i ta godzina w danym dniu jest zajęta. Przyjmijmy zasadę, że do piątku włącznie każdego tygodnia poprzedzającego można uzupełnić treść – jeśli nie – przyjmujemy inną intencję.

8. O następnej niedzieli msze święte na Skalnej będą odprawiane o godzinie 9.00.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek msza o 16.30 a w sobotę po mszy świętej rano i nabożeństwie zapraszamy na różaniec z prowadzoną medytacją.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:
Stanisława Winiecka.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.