1. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj i związane z nim nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą one odprawiane po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele o godzinie 17.30. Są przewidziane także czytanki o błogosławionym Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim. 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, msze święte jak w niedziele.

2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie – modlitwy o powołania. W piątek msza o 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

3. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W maju jest dużo wolnych terminów, zarówno na rano, jak i na wieczór. W zakrystii możemy przedłużać – lub też zgłaszać nowe – wypominki półroczne na miesiące od maja do listopada.

4. 6. maja o godz. 18.30 spotkanie młodzieży klas 7 przed przyjęciem sakramentu bierzmowania

5. 7 maja o godz.17.30 zapraszamy na kolejną katechezę „Dramat grzechu śmiertelnego” w ramach cyklu katechez św. Afonsa Marii Liguoriego „Na spotkanie z Panem”

6. Także w maju przypada okres pierwszych Komunii Świętych. W naszej parafii będą te uroczystości w trzy niedziele. Pierwsza grupa ze Szkoły Podstawowej nr 139 ma Komunię w dniu 14 maja, Szkoła Podstawowa nr 145 i 158 w dniu 21 maja w dwóch grupach a rocznica w jednej grupie 28 maja. Z dziećmi klas III A i B, S.P nr 139 spotkamy się na próbach we wtorek 9 maja, środę 10 maja oraz w piątek 12 maja każdego dnia o godzinie 16.00 a w sobotę nabożeństwo zawierzenia dzieci Opiece Matki Bożej oraz pierwsza spowiedź i tego dnia spotkamy się o godzinie 9.00. Te informacje otrzymali także rodzice dzieci za pośrednictwem p. katechetki a podajemy je z wyprzedzeniem z racji na długi majowy weekend i możliwość wyjazdu wielu osób.

7. W dniach 26-27 maja ks. Dominik organizuje pielgrzymkę do Niepołomic (zamek), Krzesławic (dworek Jana Matejki), Mogiły (klasztor ojców Cystersów), Wadowic, Łagiewnik. Koszt 300 zł. Wszelkie informacje u ks. Dominika i na folderach przy wyjściu z kościoła.

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Piotr Krzysztof Sobczyński, Jan Kamil Durski, Maja Weronika Lisiecka, Aleksander Igor Lisiecki. Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.
Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga
W ostatnich dnia odeszła od nas;
Ś.p. Małgorzata Paul-Stelmaszczyk.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.