1. Za nami czas świętych rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy za obecność i przyjęty sakrament pojednania. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatni moment, bo będzie się to wiązało z długim czasem oczekiwania.

2. Od 5 niedzieli Wielkiego Postu w kościołach krzyże ołtarzowe zostają zasłonięte fioletowym suknem, aby wezwać nas do szukania ukrytego krzyża.

3. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale. W piątek 31 marca zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. Pierwsze o 16.30 z udziałem dzieci. Tuż po nabożeństwie będzie odprawiona msza święta. Kolejna msza o godzinie 18 a tuż po niej droga krzyżowa dla ogółu wiernych poprowadzona przez męskie Koło Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Za tydzień w niedzielę 2 kwietnia o godz. 17.30 w ramach kazania pasyjnego na Gorzkich Żalach; zapraszamy na kolejną katechezę; „odkrycie prawdziwych wartości”. Katechezy w ramach cyklu katechez dla dorosłych; „Na spotkanie z Panem” z teologii śmierci św. Alfonsa Marii Liguriego.

6. Spotkanie marcowe dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się w kościele dziś jeszcze ok. godz. 18.45.

7. W sprzedaży są świece na stół wielkanocny. Można je nabyć na stoliku z prasą i książkami katolickimi a od dziś są także w sprzedaży dwie nowe pozycje; 1. Kolorowanka „Święta Maryjne” dla dzieci po 8 złotych oraz 2. „Pierwsza Pielgrzymka J.P II do Ojczyzny” po 7 złotych.

8. W minionym tygodniu zostały zgodnie z zapowiedzią podjęte prace przy schodach do Prezbiterium od południa i północy. Są one zakończone i zapraszamy do ich obejrzenia. Zostały już zamówione nowe poręcze dla bezpiecznego korzystania ze schodów. Prace kamieniarskie kosztowały 25 tysięcy złotych i jak pamiętacie podczas kolędowych spotkań prosiliśmy, aby składając ofiary czynić to z myślą o schodach i tak się stało. Natomiast gorzej ma się rzecz z dachem. Należność nie została jeszcze wypłacona, ponieważ potrzebne są pewne poprawki. Całkowity koszt prac dekarskich na ten czas wyniesie 21 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty jest jeszcze odłożona z kolędy, ale resztę musimy spłacić sami. Pozostaną jeszcze do realizacji prace z przeciekającym dachem kościoła. Rozmowy trwają bowiem koszty prac tzw. płynną papą z racji na technologie z poliuretanową siatką i koniecznością dwukrotnego malowania zawiera się w sumie 280 złotych za metr bieżący a tych jest ok. 40. Czyli w całości ok. 12 tys. Złotych. Na tę chwilę nie stać nas taką sumę niestety.

9. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi w kościele oo. Jezuitów prowadzone przez
abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia i potrwają do Wielkiej Środy. O godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św., po której nastąpi konferencja.

10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Prosimy o zabranie ze sobą palemek do poświecenia.