1. Kolęda, czyli wizyta duszpasterska jest szczególnym spotkaniem duszpasterzy z parafianami. Poszliśmy do Waszych domów i mieszkań z darem Bożego błogosławieństwa. We wspólnej modlitwie prosiliśmy Chrystusa przez wstawiennictwo Jego Matki, Maryi o wszelkie potrzebne łaski i zdrowie dla Was a dla zmarłych o życie wieczne. Pragniemy szczerze i serdecznie podziękować naszym parafianom za życzliwe przyjęcie i zainteresowanie sprawami dotyczącymi funkcjonowania naszej parafii od strony duchowej i materialnej. Zauważyliśmy, że mniejsza liczba parafian zaprosiła nas do swoich domów i mieszkań niż w zeszłym roku kalendarzowym. Żywimy szczerą nadzieję, że w przyszłości ta sytuacja ulegnie zmianie na lepsze.

2. Dziś, w niedzielę 11 lutego 2024 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy XXXII Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii zapraszamy chorych oraz ich opiekunów na mszę świętą o godzinie 18.00, sprawowaną w intencji chorych oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi i wtedy także będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

3. Dziś także msza święta dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców o godzinie 16.30.

4. Już w tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W środę Popielec, rozpoczniemy ten okres od posypania głów popiołem. Prosimy, aby osoby, które podejmą popiół dla swoich bliskich nieobecnych tego dnia z nami z różnych a ważnych powodów, przygotowały wcześniej odpowiednią karteczkę czystego papieru lub też przyjęły go w książeczkę do nabożeństwa. Zapraszamy w środę Popielcową na Msze św. odprawiane o godzinie; 7.00. 9.00. 16.30. i 18.00.
5. Post ścisły obowiązuje w środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem do wstrzemięźliwości są zobowiązane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie między 18. a 60. rokiem życia.
6. W piątki Wielkiego Postu będą także odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 16.30. a tuż po iei zakończeniu msza święta. Dla młodzieży i dorosłych. Droga Krzyżowa o godzinie 18.30. po mszy świętej wieczorem. Jest też pięknym i bardzo głębokim w przeżyciach nabożeństwo, naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, a więc za tydzień o godzinie 17.30 na pierwsze nabożeństwo.

7. W dniu 18 lutego o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Żywego Różańca w salce bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na które zapraszamy członków Żywego Różańca oraz osoby chętne do wstąpienia w szeregi Wspólnoty.

8. Spotkanie biblijne odbędzie się w przyszły poniedziałek, 19 lutego. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie treści trzech Listów św. Jana Apostoła.

9. Trwa renowacja wnętrza kościoła. Zostały już wkute w tynk przewody elektryczne, dwukrotnie zagipsowana ściana ołtarzowa. W tym tygodniu będzie ona pomalowana. Od jutra będzie kładziona glazura w zakrystii oraz obsadzane nowe drzwi. Prace elewacyjne przeniosą się na ścianę północną. Bardzo dziękujemy kobietom, które wczoraj od rana pospieszyły z pomocą przy sprzątaniu kościoła. Bóg Wam zapłać. Dzisiejsza taca inwestycyjna i CEGIEŁKI mają na celu zabezpieczenie środków na pokrycie wypłat za wykonane prace. W minionym miesiącu rachunki włącznie z wypłatami dla pracowników kościelnych i za rachunki oraz materiały wyniosły 53,420 złotych. Na konto wpłynęły ofiary; 500, 4×300, 200, 150, 100 i 2×50 zł. Co dało łącznie 2250 zł. Ofiarodawców zapraszamy do zakrystii po odbiór cegiełek. Na stronie internetowej jest dostępna relacja fotograficzna z prac w kościele.

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.