1. Zgodnie z harmonogramem dziś kolejne spotkanie z dziećmi klas III oraz ich rodzicami. Podczas mszy św. o 16.30 poświecimy medaliki.

2. Kandydatom do przyjęcia sakramentu bierzmowania przypominamy, że kolejne spotkanie będzie dziś wieczorem po mszy świętej o godzinie 18.00.

3. Jeszcze dziś można nabywać książeczki z Ewangelią na każdy dzień przyszłego roku w cenie: format mały – 18 zł, duży – 35 zł i specjalne wydanie dla dzieci po 39 zł. Książeczki mogą być pięknym prezentem świątecznym.

4. W dniu 17 grudnia o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Żywego Różańca w salce bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na które zapraszamy członków Żywego Różańca oraz osoby chętne do wstąpienia w szeregi Wspólnoty.

5. Trwa akcja „SZCZĘŚCIE NA GWIAZDKĘ”. Jest jeszcze kilka kopert na stoliku. Przypominamy, że jej zakończenie nastąpi w niedzielę 17 grudnia i do tego dnia przygotowane prezenty dla dzieci składamy w zakrystii. Prosimy pamiętać o widocznym umieszczeniu kodu jaki był w kopercie.

6. Trwa także zbiórka dla kobiet z Domu Pomocy Społecznej nr 2 oraz dla Rodziny Zastępczej pod nazwą „KOBIETY KOBIETOM”. Tę akcję kończymy w dniu 13 grudnia.

7. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w najbliższą niedziele i będą tego roku od 17 do 19 grudnia włącznie. Poprowadzi je ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi ks. dr Sławomir Sosnowski założyciel Ogniska Miłości w Olszy k/Rogowa.

8. W naszym kiosku pojawiły się dwie nowe pozycje; „Mały Modlitewnik Adwentowy” oraz dla dzieci „Kolorowanki Patriotyczne”. Obie pozycje w cenie po 5 złotych. Na tym samym stoliku można nabyć świece adwentowe oraz opłatki i prasę katolicką. Serdecznie zapraszamy.

9. Zapraszamy także na Roraty odprawiane w dni powszednie o godzinie 7.00 a w piątek dodatkowo z myślą o dzieciach, młodzieży i osobach pracujących także o godzinie 16.30.

10. Spotkanie biblijne odbędzie się w najbliższy piątek, 15 grudnia, o godz. 18:45 w salce na górze kościoła. Temat spotkania: Święta żydowskie.

11. Dziś taca inwestycyjna. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i informujemy, że w ostatnim miesiącu wydatki łączne zamknęły się sumą 31.690 zł. Na konto wpłynęły ofiary często z dopiskiem „na renowację kościoła” w wysokości; 3×500, 300, 200, 150 i 50 złotych – łącznie 2250 zł. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca i każdą ofiarę złożoną na tacę. Już wkrótce dalsze prace renowacyjne. Bóg Wam zapłać.

12. Przed kościołami dziś zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła na Wschodzie a za tydzień na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. St. Leszczyńskiej

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Ignacy Antoni Kania oraz Maria Skorupska.
Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Życzenia składamy osobom przeżywającym w najbliższych dniach uroczystości; osobiste i rodzinne, internautom, Jubilatom oraz drogim gościom a szczególnie s. Łucji naszej zakrystiance z racji imienin. Niech Bóg Wam i Waszym bliskim błogosławi i obficie obdarza potrzebnymi łaskami.
.