1. Dziś 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że jest to zwyczajowo dzień postu ścisłego. Nie będzie mszy świętej wieczorem. Pasterka na Skalnej o 23.00 w kościele parafialnym o północy. Pasterkę poprzedzi „Czuwanie przy żłobku” które ubogaci masz parafialny chór Cantylena. Początek czuwania o godzinie 23.15. Pasterka będzie transmitowana w Internecie. W pierwszy i drugi dzień świąt msze będą odprawiane jak w każdą niedziele.

2. W naszym kiosku można nabyć świece adwentowe oraz opłatki i prasę katolicką a także książki religijne wyjaśniające tematykę świąt Bożego Narodzenia i mogą posłużyć jako prezent dla bliskiej osoby.

3. Na parafialnej stronie internetowej są do zobaczenia zdjęcia z przekazania i rozdania prezentów dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego. Wczoraj także na ostatnich Roratach wynagrodziliśmy słodyczami i książką z kolorowankami bożonarodzeniowymi dzieci, które wraz z rodzicami przychodziły na poranne msze święte.

4. Od środy 27.12.2023 rozpoczynamy kolędę. Informacje będą podawane z wyprzedzeniem i dostępne także w Internecie na parafialnej stronie www. Podejmujemy kolędę w tradycyjny sposób, czyli odwiedziny w domach parafian. Rozpoczniemy tuż po świętach od godziny 16.00 a w soboty zgodnie z życzeniem od godziny 10.00. W każdym domu zostanie także przekazany mały folder opisujący prace przy renowacji kościoła oraz informacje ważne dla parafian co do godzin Eucharystii czy załatwiania spraw kancelaryjnych, a więc co jest potrzebne z dokumentów, aby dopełnić pewnych formalności. Będą także u księży tzw. cegiełki na renowacje w wysokości 100, 200 i 500 złotych. Kto więc zadeklaruje swoją ofiarę na odnowienie kościoła otrzyma także podziękowanie w formie cegiełki. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna jak w ciągu ostatnich trzech lat od poniedziałku do piątku włącznie od 15.30 do 16.00 i także wtedy są obsługiwane telefony do parafii.

Plan na dni najbliższe;
Środa 27.12.2023 od godz. 16.00. ul. Czorsztyńska, Zaspowa.
Czwartek 28.12.2023 od godz. 16.00. ul. Limbowa, Gazdy.
Piątek 29.12.2023 od godz. 16.00. ul. Sądecka, Weselna.
Sobota 30.12.2023 od godz. 10.00 ul. Wodospadowa, Chmurna, Jesienna, Czecha

Wtorek 02.01.2024 od godz. 16.00. ul. Telefoniczna, Lawinowa, Turnie

Życzenia ślemy dziś wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach uroczystości; osobiste i rodzinne, internautom, Jubilatom oraz drogim gościom. Niech Bóg Wam i Waszym bliskim błogosławi i obficie obdarza potrzebnymi łaskami na każdy dzień życia.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Henryka Sienkiewicz i Czesław Perlański.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.