1. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie są odprawiane po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele o godzinie 17.30. Są także czytanki o błogosławionym Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Od piątku trwa także Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Dziś dzień I Komunii Świętej dzieci klas III S.P. nr 145 i 158. A od jutra do piątku włącznie Biały Tydzień. Na zakończenie w piątek będą rozdane pamiątki Pierwszej Komunii Świętej oraz zdjęcia wykonane przez fotografa. Jednocześnie dziękujemy dzieciom, ich rodzicom i rodzinom oraz katechetom za sprawny przebieg uroczystość pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 139 z ubiegłej niedzieli.

3. Dziś jeszcze – 21 maja o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Żywego Różańca w salce błogosławionego Prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci klas czwartych na Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkamy się w sobotę 27 maja o godzinie 9.00, aby po krótkiej próbie i ustaleniu porządku, odbyć spowiedź i w niedzielę 28 maja o godzinie 11.00 przeżyć rocznicę tego ważnego wydarzenia sprzed roku. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie dzieci, aby w sobotę mogły wszystkie odliczyć się w naszym kościele. Zapraszamy także rodziny tych dzieci.

5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich członków oraz osoby zainteresowane do udziału w jednodniowej XI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się w dniu 3 czerwca jest to sobota. Plakat z programem Pielgrzymki oraz kontakt do organizatora znajduje się w gablotce. Serdecznie zachęcamy do udziału.

6. We wtorek po zakończeniu nabożeństwa majowego, w kościele odbędzie się zebranie dotyczące pielgrzymki do : Niepołomic, Łagiewnik, Wadowic, Krzesławic. Zaprasza ks. Dominik.

7. Procesja Bożego Ciała w czwartek 8 czerwca przejdzie ulicami; Janosika, Wąwozową, Wiślicką i Wyżynną. Trasę podajemy już dziś, aby był czas na poczynienie przygotowań. Prosimy także o przygotowanie kwiatków do sypania dla dzieci. Msza święta po której wyruszy procesja będzie o godzinie 10.00. Szczegóły za tydzień.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga
W ostatnich dnia odszedł od nas;
Ś.p. Paweł Fijałkowski.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.