1. W wersji drukowanej komunikatów kurialnych możemy więcej doczytać na temat:
– Ekumenicznej Drogi Światła w najbliższy piątek;
– VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet na Jasną Górę;
– kolejnego spotkania w ramach cyklu „Katolik w świecie współczesnym” organizowanego
przez Duszpasterstwo Środowiska Akademickiego. Zaproszonym prelegentem jest kard. Konrad Krajewski;
– spotkania dla Mam w stanie błogosławionym organizowanego w domu naszych sióstr antonianek;
– 30. Spotkania Młodych na Polach Lednickich.

2. Dzisiaj: taca gospodarcza na bieżące inwestycje. Trwa termomodernizacja domu parafialnego (wymiana okien, ocieplenie budynku). Za wszystkie ofiary: Bóg zapłać!.

3. Od jutra do środy trwają Dni Modlitw o Urodzaje.

4. Od poniedziałku swój „biały tydzień” będą przeżywać dzieci, które w sobotę lub w niedzielę przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci uczestniczą we Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwie majowym. W poniedziałek nastąpi błogosławieństwo pamiątek.
Przy okazji pragniemy podziękować rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnych.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30.

6. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. Informacje związane z Pierwszą Komunią Świętą
Pierwsza grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 158:
– uroczystość pierwszokomunijna – w najbliższą sobotę 16 maja o godz. 11:00;
– próby: poniedziałek i środa o godz. 19:00;
– odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź – w najbliższy piątek o godz. 16:30.

Druga grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 158 i 145:
– uroczystość pierwszokomunijna – w przyszłą niedzielę 17 maja o godz. 11:00;
– próby: wtorek i czwartek o godz. 19:00;
– odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź – w najbliższy piątek o godz. 16:30.

8. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek – Święto św. Macieja, apostoła, a w sobotę – Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

9. Za tydzień w niedzielę:
– będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
– o godz. 16:00 odbędzie się comiesięczne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca;
– kandydatów do bierzmowania z klasy: VII i VIII zapraszamy na godz. 18:00 na comiesięczną Mszę św. i kolejne spotkanie.

10. Rodzice Michasi Jakubiec serdecznie dziękują za możliwość przeprowadzenia 2 tygodnie temu zbiórki do puszek na leczenie córeczki oraz za hojne wsparcie. W naszej parafii zebrano na ten cel ponad 15 tysięcy złotych.

11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej (Niedziela; Gość Niedzielny – o ministrantach: dlaczego chcą służyć?).

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Maciej Smaż (lat 57). Wieczny odpoczynek…

KOMUNIKATY KURIALNE

1. Kard. Konrad Krajewski gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa
podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 15 maja 2026 r. Rozpocznie się
ona o godz. 19.00 w Kościele Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60),
następnie przejdzie ul. Sienkiewicza do ul. Nawrot i zakończy w Kościele Św. Apostołów Piotra i
Pawła (ul. Nawrot 104), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy uczestnicy proszeni są o
zabranie ze sobą świec.
2. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która
odbędzie się 24 maja. Rozpocznie się ona o godz. 11.30 w sali o. Kordeckiego, a centralnym punktem
pielgrzymki będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 14.00.
3. Duszpasterstwo Środowiska Akademickiego przy DA Węzeł w Łodzi zaprasza na kolejne spotkanie w
ramach cyklu „Katolik w świecie współczesnym”. Spotkanie odbędzie się 14 maja (czwartek). Rozpocznie
się Mszą św. o godz. 19.00. Słowo Boże oraz wykład po Mszy św. wygłosi kard. Konrad Krajewski. Po
wykładzie będzie czas na dyskusję i pytania do prelegenta. Zapraszamy wykładowców akademickich jak
również wszystkich zainteresowanych tematem.
4. Siostry Antonianki zapraszają w sobotę 30 maja do swojego domu w Łodzi przy ul. Janosika 141 na
spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym. Spotkanie poprowadzi: o. Natalis Stube OFM, położna
Anna Krawczyk oraz siostry. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie ok. godz. 16.00. Zainteresowane
osoby prosimy o zgłoszenia na adres: antonianki@wp.pl lub tel.: 516 127 616.
5. Zapraszamy młodych na 30. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca
2026 r. Organizowane są dwa wyjazdy z Łodzi:
 jednodniowy, 6 czerwca – spod kościoła Ojców Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60, w cenie 175 zł,
 dwudniowy, 5-6 czerwca – z wolontariatem, pobytem w Gnieźnie, modlitwą Taizé i noclegiem
w warunkach pielgrzymkowych, przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich, w cenie 145 zł.
Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie Archidiecezji Łódzkiej oraz w mediach
społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.