1. W wersji drukowanej komunikatów kurialnych możemy więcej doczytać na temat:
– VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet na Jasną Górę;
– pierwszego letniego uwielbienia w Aleksandrowie Łódzkim;
– spotkania dla kobiet, zatytułowanego Między iluzją a miłością, które w Ośrodku w Porszewicach poprowadzi znany psycholog ks. dr Marek Dziewiecki;
– Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi;
– kolejnego spotkania dla małżonków z cyklu: „A potem żyli długo i szczęśliwie…”, które odbędzie się w parafii pw. Chrystusa Króla w Łodzi;
– Marszu dla Życia i Rodziny w przyszłą niedzielę;
– spotkania dla Mam w stanie błogosławionym organizowanego w domu naszych sióstr antonianek;
– pielgrzymki autokarowej do Lasek (k. Warszawy) organizowanego przez Duszpasterstwo Osób Niewidomych i Niedowidzących;
– 30. Spotkania Młodych na Polach Lednickich.

2. Dzisiaj:
– obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
– ofiary składane na tacę przeznaczone są na działalność duszpasterską naszej archidiecezji;
– o godz. 16:00 odbędzie się comiesięczne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca;
– kandydatów do bierzmowania z klas: VII i VIII zapraszamy na godz. 18:00 na comiesięczną Mszę św. i kolejne spotkanie.

3. Przypominamy, że można przedłużać zgłoszone wypominki półroczne na miesiące od maja do końca października.

4. Od poniedziałku swój „biały tydzień” będą przeżywać dzieci, które w sobotę lub w niedzielę przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci uczestniczą we Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwie majowym. W poniedziałek nastąpi błogosławieństwo pamiątek.
Dziękujemy rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnych.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30. Od piątku trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

6. W piątek będziemy obchodzić wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii, patronki spraw rodzinnych i najtrudniejszych.

7. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na uroczyste obchody Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Liturgia składać się będzie z dwóch części: Eucharystii i nabożeństwa odnowienia sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

8. Za tydzień w niedzielę:
– Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. Czas Komunii świętej wielkanocnej trwa w Polsce o tydzień dłużej – do Niedzieli Najświętszej Trójcy. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Pana Jezusa w
Komunii świętej, jeśli od Środy Popielcowej ktoś jeszcze tego nie uczynił;
– na Mszy św. o godz. 11:00 – Rocznica Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź: w piątek 22 maja o godz. 16:30.

9. Za tydzień w poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Omówimy zaległy temat spotkań ze zmartwychwstałym Panem.

10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej (Niedziela; Gość Niedzielny – art. na temat Somalijki, która od islamu przez ateizm doszła do wiary w Chrystusa).

KOMUNIKATY KURIALNE

1. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 24 maja. Rozpocznie się ona o godz. 11.30 w sali o. Kordeckiego, a centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 14.00.

2. Młodzieżowa grupa uwielbieniowa „Przystań” zaprasza na pierwsze letnie uwielbienie z cyklu „Przystań Summer Tour – Made to Worship”. Zaczynamy 4 czerwca o godz. 18.00 na Placu Kościuszki w Aleksandrowie Łódzkim, naprzeciwko parafii Świętych Archaniołów. Zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych do wspólnego uwielbienia Boga na świeżym powietrzu. Tematem pierwszego „Summer Worship” będzie: „Imię Jezus”. Więcej szczegółów znajduje się na mediach
społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży, stronie archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) i stronie www.przystanworship.pl.

3. Między iluzją a miłością – to temat spotkania dla kobiet, które poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki – duszpasterz, psycholog i pisarz, od lat towarzyszący ludziom w odkrywaniu prawdy o miłości, relacjach i wierze. Wydarzenie odbędzie się 27 czerwca obędzie się w Ośrodku Rekolekcyjno-konferencyjnym w Porszewicach. Koszt udziału w spotkaniu 120 zł. Rejestracja i zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgZHlTmLawZcRDgosFWAsRLs_SCKeeVG15bgunrB4W
mRyxSA/viewform?usp=header
Istnieje możliwość noclegu w ośrodku, poprzez bezpośrednią kontakt i rezerwację pod tel. 601 222 472.

4. Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie do parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104, która odbędzie się 21 maja o godz. 18.00. Po Mszy św. krótki kerygmat oraz modlitwa wstawiennicza.

5. Duszpasterstwo rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie z cyklu: „A potem żyli długo i szczęśliwie…”. Spotkanie noszące tytuł „Sakrament (małżeństwa)” odbędzie się 22 maja w par. p.w. Chrystusa Króla w Łodzi (ul. Bandurskiego 55). Rozpocznie się Mszą św. o godz.18.00, a po Mszy św. konferencja i dialog małżeński.

6. Duszpasterstwo Rodzin AŁ zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę 24 maja. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym w Łodzi o godz. 12.00. Po Mszy św. ok. godz. 13.15 wyjście Marszu w kierunku par. księży Pallotynów (ul.Łagiewnicka 197/201). Na miejscu piknik rodzinny, wspólna zabawa, dmuchańce oraz inne atrakcje.

7. Siostry Antonianki zapraszają w sobotę 30 maja do swojego domu w Łodzi przy ul. Janosika 141 na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym. Spotkanie poprowadzi: o. Natalis Stube OFM, położna Anna Krawczyk oraz siostry. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie ok. godz. 16.00. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia na adres: antonianki@wp.pl lub tel.: 516 127 616.

8. Duszpasterstwo Osób Niewidomych i Niedowidzących AŁ, zaprasza do wzięcia udziału w Pielgrzymce autokarowej do Lasek (k. Warszawy) w dniu 27 czerwca br. Zostaną nam wtedy przekazane relikwie bł. Elżbiety Róży Czackiej. Wyjazd o godz. 8.00 z parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi. Koszt: 100 zł/os. Zainteresowane osoby prosimy kontakt z ks. Przemysławem Kansy (tel.: 519 443 241).

9. Zapraszamy młodych na 30. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca 2026 r. Organizowane są dwa wyjazdy z Łodzi:
– jednodniowy, 6 czerwca – spod kościoła Ojców Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60, w cenie 175 zł,
– dwudniowy, 5-6 czerwca – z wolontariatem, pobytem w Gnieźnie, modlitwą Taizé i noclegiem w warunkach pielgrzymkowych, przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich, w cenie 145 zł.

Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie Archidiecezji Łódzkiej oraz w mediach społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.