13. niedziela zwykła 30.06.2024.
1. Od pierwszej niedzieli lipca do końca wakacji nie będzie mszy świętej odprawianej w niedziele o godzinie 12.30. Prosimy o tym pamiętać. Chrzty będą udzielane podczas mszy świętej o godzinie 11.00 w pierwsze niedziele miesiąca a w pozostałe niedziele po zakończeniu mszy świętej o godzinie 11.00. Wypominki za zmarłych będą przed mszą świętą o 11.00. Po wakacjach wrócimy do wcześniejszego porządku. Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe o 17.30. zapraszamy.
2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. W piątek wakacyjny msza o 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające.
3. Zakończone zostało malowanie kościoła. W piątek wieczorem i sobotę rano grupa kobiet pospieszyła na pomoc przy sprzątaniu. Dziękujemy siostrze Łucji, pani Halince oraz wszystkim niewiastom, które włączyły się w niełatwe po malowaniu sprzątanie. Wczoraj dzięki uprzejmości Dawida Michalaka oraz Łukasza Gossa zostały zawieszone stacje Drogi Krzyżowej które po odnowieniu nabrały wyrazu oraz zostały zamocowane Zacheuszki w czterech miejscach w których były namaszczane ściany świątyni podczas Jej konsekracji, a więc przy Stacjach; III, VI, IX i XII. Zostały umalowane; ściany kościoła oraz sufit, pomieszczenia; chóru, asysty oraz kiosku z książkami. Kto wchodząc do kościoła był bystrym obserwatorem to dostrzegł, że została wymalowana nisza z figurą Matki Bożej nad głównymi drzwiami oraz samo wejście do kościoła na zewnątrz i wewnątrz oraz fragment frontowej elewacji zniszczonej przez grzyb. Podczas prac zostały także odkryte miejsca za jednym z konfesjonałów oraz pod bocznymi ławkami, które niszczył tzw. grzyb. Trzeba było to wszystko oczyścić odpowiednio zabezpieczyć impregnatem, pokryć zaprawą i dopiero pomalować. Na te prace zostało zużyte ponad 200 litrów farb bardzo dobrej jakości. Prace malarskie tym razem kosztowały 22. tysiące złotych a dodatkowe 60 litrów farby ponad 2600 złotych i to dzięki uprzejmości naszego parafianina. Teraz przed nami wyzwanie zapłacenia za to wszystko oraz przygotowania 37 tys. złotych na odbiór nowego oświetlenia w postaci ledowych żyrandoli i kinkietów. Na stronie Internetowej są zamieszczone zdjęcia tak ze sprzątania kościoła, mocowania stacji Drogi Krzyżowej jak i ogólnego widoku. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy w ostatnich dniach nabyli CEGIEŁKI bądź złożyli swoją ofiarę na malowanie kościoła.
Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony; Franciszek Domański. Dziecku i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.
Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga. Szczególne życzenia dla p. Halinki Staciukowicz wspomagającej nas w pracach porządkowych, kiosku jak i zakrystianki z racji Jej imienin. Bóg zapłać.
W dniu 7 czerwca (piątek) w bazylice archikatedralnej odbyła się Msza św. inauguracyjna Święto Eucharystii, upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w
Łodzi, podczas której parafie otrzymały różańce, jako znak wspólnej modlitwy o powołania. Na Mszę św. zostali zaproszeni delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji
łódzkiej. Naszą Parafię reprezentowali członkowie Żywego Różańca.
W piątek 24 maja w Święto Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych odbyła się
uroczystość Konsekracji naszej Parafianki Anny w Sanktuarium Najświętszego
Imienia Jezus, której przewodniczył Biskup Ireneusz Pękalski.
Przepiękna uroczystość z oprawą muzyczną w wykonaniu Mocnych w Duchu oraz
iluminacją świetlną. Wśród uczestników nie zabrakło również przedstawicieli
naszej Parafii.
Życzymy Ci Aniu, by Oblubieniec był niewyczerpanym źródłem miłości i
radości w Twoim sercu oraz błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy
dzień.
Bądź zawsze pełna radości na wzór Maryi z Nazaretu, kobiety Magnificat,
matki żywej Ewangelii.
Spotkanie Żywego Różańca
W niedzielę odbyło się comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
Nasz Opiekun Ksiądz Proboszcz Marek Izydorczyk, przyjął uroczyście do Wspólnoty Panią Adelę, której wręczył legitymację członkowską.
Spotkanie rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
Tematem spraw organizacyjnych były:
– organizacja wyjazdu na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się w dniu 1 czerwca (sobota) pod hasłem: „Ewangelizacja z różańcem.” Pielgrzymka jest nie tylko czasem modlitwy, ale także okazją, by doświadczyć wspólnoty tych, którzy jednym dziesiątkiem różańca codziennie otaczają modlitwą potrzebujących,
– udział delegacji Żywego Różańca w uroczystości Konsekracji naszej Parafianki Anny, w dniu 24 maja br. o godz. 18. w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus przy ul. Sienkiewicza 60,
Spotkanie było okazją do pielęgnowania tradycji ku czci Maryi i wspólnego śpiewania Matce Bożej pieśni maryjnych.
Jak zawsze towarzyszyła nam wspaniała atmosfera rodzinna.
Po spotkaniu Ksiądz Proboszcz współuczestniczył w celebrowaniu Mszy Świętej Odpustowej w Parafii św. Andrzeja Boboli w Łodzi-Nowosolnej, której Przewodniczył Kardynał Grzegorz Ryś. Parafię reprezentowali ze sztandarami członkowie Żywego Różańca: Maria, Józef i Paweł.
W Różach żeńskich oraz w Róży męskiej są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy, aby dołączyć do rodziny różańcowej w naszej Parafii. Podstawowym zobowiązaniem, wynikającym z przynależności do Wspólnoty, jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki Różańca Świętego. Zgłaszać się można u Księdza Proboszcza.