Ks. kanonik Marek Izydorczyk

W parafii od 15 lipca 2016
Zakres obowiązków: proboszcz parafii
O księdzu słów kilka: Ks. Proboszcz Marek Izydorczyk zanim został powołany na następcę ks. Kanonika Antoniego Głowy, pracował w kilku innych parafiach a wśród nich; Miłosierdzie Boże w Łodzi, M.B. Częstochowskiej w Zelowie, św. Mikołaja w Wolborzu, powtórnie w Miłosierdziu Bożym w Łodzi. Od roku 1990 został proboszczem i tworzył od samego początku parafię Miłosierdzia Bożego w Goleszach Swolszewicach gdzie poprowadził budowy dwóch nowych świątyń. Od roku 1998 do 2016 rozpoczął pracę w parafii św. Michała Archanioła w Łodzi na Bałutach i tam arcybiskup Metropolita Władysław Ziółek powierzył mu kolejną budowę od tzw. zerowego punktu czyli organizacji zespołu architektów, konstruktorów itd.. W tym roku przechodząc do parafii na Stokach pozostawił budowę w stanie surowym zamkniętym. Już od pierwszego kazania dał się poznać jako wspaniały orator, pragnący z czułą troską dotrzeć ze Słowem Bożym do każdego z nas. Swym ciepłem otacza wszystkich parafian, od najmłodszych do najstarszych.

ks. dr Rafał Wójcik

W parafii od 28. sierpnia 2021

Kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM „Na Stokach” w Łodzi
(ul. Pieniny 30, 92-115 Łódź)