Ks. kanonik Marek Izydorczyk

W parafii od 15 lipca 2016
Zakres obowiązków: proboszcz parafii
O księdzu słów kilka: Ks. Proboszcz Marek Izydorczyk zanim został powołany na następcę ks. Kanonika Antoniego Głowy, pracował w kilku innych parafiach a wśród nich; Miłosierdzie Boże w Łodzi, M.B. Częstochowskiej w Zelowie, św. Mikołaja w Wolborzu, powtórnie w Miłosierdziu Bożym w Łodzi. Od roku 1990 został proboszczem i tworzył od samego początku parafię Miłosierdzia Bożego w Goleszach Swolszewicach gdzie poprowadził budowy dwóch nowych świątyń. Od roku 1998 do 2016 rozpoczął pracę w parafii św. Michała Archanioła w Łodzi na Bałutach i tam arcybiskup Metropolita Władysław Ziółek powierzył mu kolejną budowę od tzw. zerowego punktu czyli organizacji zespołu architektów, konstruktorów itd.. W tym roku przechodząc do parafii na Stokach pozostawił budowę w stanie surowym zamkniętym. Już od pierwszego kazania dał się poznać jako wspaniały orator, pragnący z czułą troską dotrzeć ze Słowem Bożym do każdego z nas. Swym ciepłem otacza wszystkich parafian, od najmłodszych do najstarszych.

Ks. kanonik Antoni Głowa

W parafii od 18 kwietnia 2006
Zakres obowiązków: proboszcz senior, kierował parafią w latach 2006-20016, dziekan dekanatu Łódź-Stoki
O księdzu słów kilka: Duchowy przewodnik naszej lokalnej społeczności. Opiekuńczy dla parafian i wikariuszy jak ojciec dla swoich dzieci. Był dobrym gospodarzem, starał się, aby kościół był piękny zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Z pasją głosi kazania. Droga Neokatechumenalna zaprowadziła go na misje do jedynej rzymskokatolickiej parafii w Wołgogradzie (dawniej Stalingradzie), obecnie milionowej metropolii, w okolicach której rozegrała się najdłuższa i jedna z najkrwawszych bitew II wojny światowej. Rosyjskie doświadczenia spotęgowały jego zdolność nie tylko rozumienia różnic w mentalności ludzi Zachodu a Wschodu Europy, ale także analizy obecnych wydarzeń.  Bóg, honor, ojczyzna i parafia to priorytety naszego proboszcza seniora.  Niejednokrotnie dawał tego świadectwo będąc duszpasterzem studentów w stanie wojennym.

Ks. dr Tomasz Falak

W parafii od 29 sierpnia 2014r
Zakres obowiązków: sprawuje m.in. Msze św. dla dzieci w niedziele o godz 11, opiekun Stowarzyszenia Córek Św. Franciszka Salezego, opiekun Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży na Stokach
O księdzu słów kilka: Pomimo swoich siwych włosów, duch młodości go nie opuszcza.  Trudne wersety Ewangelii potrafi z łatwością przełożyć na język zrozumiały dla najmłodszych parafian. Głosząc kazania dla dzieci, często wykorzystuje nietuzinkowe rekwizyty, a ich trudne pytania nie są dla niego wyzwaniem. Swoją ogromną sympatię do scholi, wyraża poprzez włączanie się w ich śpiew z uśmiechem na ustach. Lubi biegać, dlatego trudno go czasem złapać. Pomimo ciągłego dbania o linię, nie odmówi sobie czegoś słodkiego, zwłaszcza batonów Snickers.

Ks. mgr lic. Kazimierz  Bednarek

yyyyyyy

W parafii od 27 sierpnia 2008, mieszka na terenie parafii, był wikariuszem w latach 2008-2016, a obecnie:
Zakres obowiązków: kapelan szpitala CSK-CKD, specjalista d.s. etycznych oraz kapelan Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej im. bł Rafała Chylińskiego w Łodzi przy ul. Niciarnianej i ul. Kilińskiego, katecheta w Gimnazjum nr 33
O księdzu słów kilka: Kazimierz „Kazik”, z zamiłowania perkusista, w przeszłości grywał w kapelach. Obecnie swój talent muzyczny z przyjemnością zaprezentowałby na weselach. Dzięki temu, że sam w młodości płatał figle, wie jak nawiązać kontakt z młodzieżą, nierzadko bardzo wymagającą. Swym donośnym głosem, szczególnie w czasie kazań, nie pozwoli przysnąć parafianom. Pomimo ciągłego zabiegania i zapracowania zawsze znajdzie chwilę, aby porozmawiać i obdarzyć ciepłym uśmiechem. Prosimy nie częstować go daniami rybnymi i z kurczaka.