Ks. kanonik Marek Izydorczyk

W parafii od 15 lipca 2016
Zakres obowiązków: proboszcz parafii
O księdzu słów kilka: Ks. Proboszcz Marek Izydorczyk zanim został powołany na następcę ks. Kanonika Antoniego Głowy, pracował w kilku innych parafiach a wśród nich; Miłosierdzie Boże w Łodzi, M.B. Częstochowskiej w Zelowie, św. Mikołaja w Wolborzu, powtórnie w Miłosierdziu Bożym w Łodzi. Od roku 1990 został proboszczem i tworzył od samego początku parafię Miłosierdzia Bożego w Goleszach Swolszewicach gdzie poprowadził budowy dwóch nowych świątyń. Od roku 1998 do 2016 rozpoczął pracę w parafii św. Michała Archanioła w Łodzi na Bałutach i tam arcybiskup Metropolita Władysław Ziółek powierzył mu kolejną budowę od tzw. zerowego punktu czyli organizacji zespołu architektów, konstruktorów itd.. W tym roku przechodząc do parafii na Stokach pozostawił budowę w stanie surowym zamkniętym. Już od pierwszego kazania dał się poznać jako wspaniały orator, pragnący z czułą troską dotrzeć ze Słowem Bożym do każdego z nas. Swym ciepłem otacza wszystkich parafian, od najmłodszych do najstarszych.

Ks. kanonik Antoni Głowa

4444

W parafii od 18 kwietnia 2006
Zakres obowiązków: proboszcz senior, kierował parafią w latach 2006-2016, dziekan dekanatu Łódź-Stoki
O księdzu słów kilka: Duchowy przewodnik naszej lokalnej społeczności. Opiekuńczy dla parafian i wikariuszy jak ojciec dla swoich dzieci. Był dobrym gospodarzem, starał się, aby kościół był piękny zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Z pasją głosi kazania. Droga Neokatechumenalna zaprowadziła go na misje do jedynej rzymskokatolickiej parafii w Wołgogradzie (dawniej Stalingradzie), obecnie milionowej metropolii, w okolicach której rozegrała się najdłuższa i jedna z najkrwawszych bitew II wojny światowej. Rosyjskie doświadczenia spotęgowały jego zdolność nie tylko rozumienia różnic w mentalności ludzi Zachodu a Wschodu Europy, ale także analizy obecnych wydarzeń.  Bóg, honor, ojczyzna i parafia to priorytety naszego proboszcza seniora.  Niejednokrotnie dawał tego świadectwo będąc duszpasterzem studentów w stanie wojennym.

Ks. Dominik Lubiński

IMG_3570

 

Z dniem 27 sierpnia 2018 roku Metropolita Łódzki powierzył zadanie wikariusza w naszej parafii ks. Dominikowi Lubińskiemu.

Został powitany przez ks. Proboszcza i parafian i rozpoczyna nowy etap posługi.

Życzymy naszemu duszpasterzowi: owocnej pracy, szacunku i uznania oraz jak najlepszych relacji z tymi dla których został posłany.