1. W związku z decyzją podjętą podczas ostatniego 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi całą wspólnotę Kościoła łódzkiego, aby dziś w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji, po każdej Mszy św. odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”, aby przebłagać Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa.
2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem wszystkich uczestników procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za dekorowanie ołtarzy i okien. Okazaliście w ten sposób swoje przywiązanie do chrześcijańskich tradycji. Bóg Wam zapłać

3. Przed tygodniem zbierane były do puszek ofiary na pomoc – wprost na umożliwienie dzieciom z uboższych rodzin, aby wyjazd na kolonie parafialne stał się możliwy. Okazało się, że złożyliście ofiary w wysokości 2.100 złotych, co pozwoli na zabranie może nawet trojga dzieci bez obciążenia rodziców. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

4. Dziś także są zbierane do puszek ofiary na pomoc przy odbudowie zniszczonego kościoła w Kenii a pieniądze są przeznaczone wyłącznie na materiały budowlane. Koszty przejazdu, we własnym zakresie pokrywają studenci. Parafia nasza ofiaruje także do dyspozycji biskupa miejsca – dwa kielichy i patenę – odnowione i pozłocone na koszt naszej parafii, aby służyły do sprawowania sakramentów tamtejszej ludności.

4.Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie są po mszy wieczorowej, a dziś o 17.30. Przypominamy także, że trwa Oktawa Bożego Ciała i codzienne procesje do piątku po mszy świętej wieczorem.

5. Wpłynęła także ofiara bezimienna na prace w wysokości 200 zł. Dziękujemy.

6. Są także dostępne przy stoliku z prasą książeczki z myślą o osobach z wadą wzroku i starszych. Mają one dużą, wyraźną czcionkę. Zawierają; modlitwy. Litanie, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pieśni oraz wiele modlitw w różnych intencjach. Jest zaledwie 15 egzemplarzy a 1 szt. jest w cenie 10 złotych. Prosimy o zainteresowanie.

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Antonina Katarzyna Nowak, Błażej Marceli Knop, Lena Anna Kowalska, Natan Piotr Majewski, Zuzanna Ilona Frankiewicz, Szymon Konrad Łaniewski, Barbara Anna Wisłocka. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Jan Korycki,
Lech Maszewski.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……