1. Przypominamy, że w Adwencie, roratnie msze święte są odprawiane rano o 7.00 i w piątek o 16.30. – z myślą o dzieciach i młodzieży.

2. 12 grudnia przypada Uroczystość na Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny. Tego dnia zapraszamy na godzinę 12.00, aby w Godzinie łaski odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kaplica sióstr Pasterek na Skalnej także będzie miejscem modlitwy. Geneza tego spotkania jest wyjaśniona w gablotce oraz na parafialnej stronie Internetowej.

3. Opłatki na stół wigilijny są dostępne na stoliku pod chórem w zakrystii i kancelarii. Ofiara za ich nabycie jest oczywiście dobrowolna. Są tam także świece wigilijne i prasa katolicka.

4. Dziś przed kościołami w całej Ojczyźnie prowadzona jest zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

5. Zapraszamy na pierwsze w naszej parafii spotkanie biblijne, podczas którego będziemy zgłębiać wiedzę dotyczącą Pisma Świętego. Będzie to także okazja do modlitwy i dzielenia się Słowem Bożym. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 9 grudnia, o godz. 18.45 w salce błogosławionego Prymasa Wyszyńskiego, a poprowadzi je ks. Rafał. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, o godz. 18.50 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

6. Za tydzień w niedzielę 13 grudnia msza święta dla dzieci przed I Komunią świętą. Tego też dnia z racji na drugą niedzielę miesiąca będzie taca gospodarcza.

7. Tytki charytatywne są jeszcze dostępne na stoliku z przeczytaną prasą. Bardzo usilnie zachęcamy do ich podjęcia i uzupełnienia, aby w ten sposób wspomóc rodziny i osoby ubogie w naszej parafii.

8. Przypominamy także że panie zelatorki Żywego Różańca wydają dziś swoim członkom karty ze zmianą tajemnic różańcowych na 2023 r. oraz zbierają składki członkowskie. W przypadku starszych członków Żywego Różańca, którzy nie będą mogli zrobić tego osobiście, prosi się bliskich z ich rodzin o kontakt z zelatorkami.

9. Rozpoczynamy serię katechez dotyczących przygotowania się do śmierci „Na spotkanie z Panem” na podstawie pism św. Alfonsa Marii Liguoriego. Czym jest śmierć?. Jakie człowiek ma wtedy myśli, pragnienia, uczucia?. Jak wygląda moment spotkania ze Stwórcą? Celem tych katechez, nie tylko dla ludzi starszych, ale i młodszych, jest wzbudzenie w nas większej miłości ku Bogu i wytrwałość w Jego łasce. Spotkania odbywają się w 1 niedzielę miesiąca o godz. 17.30 w Kościele. Dzisiaj jest pierwsze spotkanie „Wartość i znaczenie czasu”. Foldery z informacjami znajdują się przy wyjściu z kościoła. Następne spotkanie w lutym.

10. Od dziś do 17 grudnia włącznie, trwa kolejna akcja „Stolik Szczęścia”. Na stoliku jest wyłożona skrócona „Instrukcja obsługi” ułatwiająca udział w akcji dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w naszej parafii. Prosimy wyraźnie napisać na przygotowanej paczce w sposób trwały zakodowany numer, aby umożliwić identyfikacją obdarowanego dziecka. Prosimy pamiętać, że dzieci nie potrzebują ubrań, ale tylko coś, co mogą mieć, jako swoją własność w postaci tzw. „przytulanek”, samochodzików czy innych gadżetów lub gier. Pomysłodawczyni p. Basi, naszej chórzystce serdecznie dziękujemy za podjęte starania.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.
Imieniny dziś obchodzi p. Basia a we wtorek nasz pan organista Mikołaj.