1. Z dniem dzisiejszym informujemy, że zgodnie z Dekretem arcybiskupa łódzkiego następuje zmiana na stanowisku wikariusza. Z dniem 27 sierpnia odchodzi od nas ks. Antoni Marcinków, który u nas posługiwał dwa lata i zostaje przeniesiony do parafii św. Witalisa w Tuszynie na stanowisko pomocy duszpasterskiej. W jego miejsce przybędzie ks. Rafał Wójcik z Pabianic, kapłan z 11 letnim stażem. Powitamy go w niedzielę 29 sierpnia. Nie mamy możliwości podziękowania ks. Antoniemu, ponieważ do ostatniego dnia przebywa na urlopie, ale chcemy wyrazić publiczne słowo wdzięczności za dwuletnią posługę i życzyć owocnej pracy w nowym miejscu gdzie go Pasterz posyła.

2. Wyruszyła na pątniczy szlak 96 Łódzka Piesza Pielgrzymka do Pani Jasnogórskiej. Życzymy pielgrzymom głębokiego rozmodlenia. Informujemy, że dla 23 osób z Grupy Duchowych Pielgrzymów mamy przygotowane ulotki informujące o sposobie przeżywania tego czasu.

3. Rada Osiedla Doliny Łódki za naszym pośrednictwem zaprasza na Festyn Dożynkowy przy ul. Beskidzkiej 172, 28 sierpnia a więc w najbliższą sobotę. Spotkanie rozpocznie msza św. od 13.00 do 14.00. Będą konkursy i zabawy dla dzieci z nagrodami. Będzie także część artystyczna. Całe spotkanie będzie okraszone ”Polskimi Smakami Wieprzowiny”. Przewidziana jest zalewajka, przysmaki z wieprzowiny, potrawy z grilla. Dla dzieci jest w planie; wata cukrowa, pop-corn, lody, zjeżdżalnie dmuchane, stoisko z balonami.

4. Dom Księży Emerytów boryka się z ogromnymi trudnościami w zapewnieniu całodziennej opieki dla 30 księży, Ks. Tomasz Falak, jako Dyrektor Domu zwraca się o pomoc w poszukiwaniu chętnych do pracy osób także z grona emerytowanych pielęgniarek. Dom ten znajduje się na Chojnach. Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie tej informacji dalej do osób zainteresowanych taką formą pracy

5. W liturgii tego tygodnia; we wtorek – Święto św. Bartłomieja kapłana, w czwartek – Uroczystość N.M.Panny Częstochowskiej, w piątek – wsp. św. Moniki a w sobotę – wsp. św. Augustyna bpa i dK.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Emilia Malarek, Kazimierz Sobieszek, Bogdan Siemionek, Witold Wenecki, Waldemar Hejman.

Wieczny odpoczynek im dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.