1. Dziś parafia nasza przeżywa ważny dzień, bowiem uczniowie klas III Szkoły Podstawowej numer 145 i 158 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra Biały Tydzień z udziałem tych dzieci podczas mszy świętych o godzinie 18.00 i tym razem w piątek na zakończenie Białego Tygodnia rozdamy pamiątki tego wydarzenia. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie za tydzień w niedzielę 29 maja o godzinie 11.00. Zapraszamy dzieci rocznicowe na jedno spotkanie w sobotę 28 maja o godzinie 9.00. Będzie to próba połączona ze spowiedzią dzieci.

2. Księża Salezjanie zapraszają młodzież klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnej w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę 29 maja oraz 12 czerwca o godz. 10.00.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych odbędzie się dziś, 22 maja, o godzinie 19:00 w kościele.

4. W czwartek 26 maja o godz. 18.45 spotkanie młodzieży klas VIII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania i katecheza: „Zagrożenia duchowe”.

5. W czwartek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o swoich rodzicielkach i podziękujmy za życie i dar wiary a dla zmarłych poświećmy chwile na modlitwę o dar życia wiecznego u boku Chrystusa.

6. Ruch Światło-Życie zaprasza na pieszą pielgrzymkę w intencji osób pragnących wyzwolenia od lęku i wszelkich form uzależnień. Pielgrzymka wyruszy z katedry w niedzielę 29 maja o godz. 9.00 a zakończy się w łódzkich Łagiewnikach Mszą św. celebrowaną o godz. 12.30.

7. Za tydzień Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego a za dwa tygodnie Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończąca okres Wielkanocny.

8. W kiosku jest nowa pozycja książkowa p.t. „Świat Biblii”. Koszt jednego egzemplarza to 15 zł.

9. Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został ostatnio włączony; Adam Kluczyk. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Św. p. Grażyna Kaczmarek, Ryszard Redos, Janina Misztal, Barbara Machnicka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.