1. 3 maja o godz. 9.30 w Bazylice Archikatedralnej ksiądz Abp. Grzegorz Ryś odprawi Mszę św. z racji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

2. Jutro 3 maja z racji Uroczystości NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski w naszej parafii porządek Mszy Świętych jak w niedziele. Także na ul. Skalnej o godz. 9.00.

3. Rozpoczął się miesiąc maj poświecony Matce Bożej. W naszej parafii odbywają się nabożeństwa majowe. Codziennie po Mszy Świętej o 18.00, w niedzielę o 17.30.

4. Po miesięcznej przerwie wracają Mszę Święte u sióstr w kaplicy na ul. Skalnej 7. Porządek Mszy Świętych bez zmian. Codziennie o 8.00, a w niedziele i uroczystości o godz. 9.00.

5. We środę o godz. 18. 30 kolejne spotkanie na salce kard. Stefana Wyszyńskiego w ramach kursu przedmałżeńskiego.

6. W sobotę 8 maja Uroczystość św. Stanisława bp., Patrona Polski. W naszej parafii jest to odpust parafialny. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić o umocnienie ładu moralnego w naszym kraju, Europie i świecie.

7. Pragniemy zapowiedzieć, że zgodnie w sugestią Wydziału Duszpasterskiego archidiecezji, w naszej parafii organizowana będzie I Komunia Święta dla dzieci. Odbędzie się ona 16 maja (szkoła podstawowa nr 139) i 23 maja (szkoła podstawowa nr 158) z podziałem na grupy o godz. 11.00 i 12.30. Ta uroczystość została zorganizowana według zasad epidemiologicznych i przepisów sanitarnych (dezynfekcja, maski, liczba osób w kościele, dystans). Bardzo prosimy naszych drogich parafian o uczestnictwo w Eucharystii w innych godzinach niż 11.00 i 12.30. Informacje znajdują się na drzwiach kościoła i gablocie.

8. Za tydzień taca gospodarcza. Ofiary są przeznaczone na pokrycie kosztów dokończenia układania kostki wokół kościoła i płyt ażurowych. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy także Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe).

9. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela („Demokracja potrzebuje Królowej”), Przewodnik Katolicki („Wolność religijna na świecie”), Idziemy („Jak czcić Maryję?”), Gość Niedzielny („ Co można zbudować na kulturze gniewu?”).

10. W ostatnich dniach odeszli od nas: Henryk Andrzejczak, Andrzej Kijek, Kazimierz Baczyński. Wieczny odpoczynek im dać Panie…