1.    Od jutra nabożeństwa majowe odbywać się będą codziennie po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele i święta o 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału.

2.    W środę, 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę a więc; o godzinie. 8.00, 9.30.,11.00., 12.30 i 18.00 a nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Przypominamy także że tego dnia obecność na mszy świętej jest obowiązkowa.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w czwartek na Eucharystię o godzinie 18.30 o powołania, piątek rano będą odwiedziny chorych w domach.

4.    Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła.  Polecamy serdecznie prasę katolicką bowiem z niej można się dowiedzieć o wielu sprawach dotyczących Kościoła Powszechnego i lokalnego o których nie zawsze donosi czy też informuje prasa laicka a dziś jest także bezpłatny numer pisma o nazwie ChiT – co się tłumaczy; Chrystus i Ty.

5.    Pielgrzymi do Fatimy dają nam sygnały za pośrednictwem sms-ów. Mają piękną pogodę czego im też troszkę zazdrościmy i wszyscy są w znakomitych humorach. Do wczoraj zwiedzili; Lizbonę a w Fatimie sanktuarium – byli na Drodze Krzyżowej, Różańcu i wieczornej procesji, nad oceanem, w klasztorach  w Batahli i Alcobaca a także w Nazare – pierwszym sanktuarium Maryjnym. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach i czekamy na powrót do domów i parafii.

6.    Dziś jeszcze zgodnie z wcześniejszym zaproszeniem Członkowie Żywego Różańca zapraszają na spotkanie świąteczne przy tzw. jajku. Początek o 15.00.

7.    W poniedziałek 8 maja w naszej parafii będzie odpust ku czci św. Stanisława bpa i męczennika. Sumie odpustowej o godzinie 18.00 będzie przewodniczył i Słowo wygłosi były wikariusz naszej parafii; ks. Proboszcz, Kanonik Jarosław Jurga. Prosimy Asystę i pozostałe Agendy o przygotowania do tejże Uroczystości.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Wiktoria Joanna DURKA, Wojciech KUCHARSKI, Alicja Sandra STAŃCZYK, Pola Anna WAWRZYNIAK, Filip Radosław FRANKIEWICZ.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.