1. Kolęda w roku bieżącym zakończona została w ostatnią środę. Najprościej traktując te minione dni to naszych spotkań w domach mieliśmy z 1375 rodzinami a drzwi zamknięte pozostały na poziomie 1231. Łączna suma datków na schody pokrywa 2/3 całości a więc jeszcze czeka nas mobilizacją. Za wszelkie dobro z serca dziękujemy.
  2. Dziś zbierane są do puszek przed kościołem ofiary na potrzeby Polskich misjonarzy.
  3. Najbliższe spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się; 26 lutego i 6 marca o godzinie 18.30. Zapraszamy.
  4. 1 marca o godzinie 7.00 będzie odprawiona msza św. za spokój duszy ks. Prałata Antoniego Szymanowskiego w 30 rocznicę śmierci a zamówioną przez Członków Żywego Różańca
  5. W tym tygodniu przypadają; I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W Wielkim Poście są w każdy piątek odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej. I tak z licznym udziałem dzieci zapraszamy w piątki o godzinie 16.30. a z udziałem młodzieży i dorosłych o godzinie 17.30. Dziś jeszcze nabożeństwo naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy o godzinie 17.30.
  7. Rekolekcje wielkopostne będą w czwartym tygodniu W. P a wiec w dniach od 11 do 14 marca i poprowadzi je Ojciec Józef Łągwa Jezuita.
  8. W poniedziałek 5 marca w naszej parafii będzie Kościół Stacyjny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp senior Adam Lepa a msza św. o godzinie 18.00.
  9. W przyszłą niedziele zostanie odprawiona msza św. o godzinie 12.30 w intencji ks. Solenizanta Kazimierza Bednarka, ale z racji na posługę całodzienną w szpitalu CKD nie będzie mógł w niej bezpośrednio uczestniczyć.
  10. Od 3 do 4 niedzieli wielkopostnej – a więc za tydzień poprosimy naszych niezawodnych parafian o zakup środków żywności i chemii dla osób potrzebujących takiego wsparcia. Żywność ta dotrze do potrzebujących w tygodniu przed świętami. Dokładniej o tym jeszcze za tydzień.
  11. Zmienił się wygląd terenu parkingowego pomiędzy kościołem i plebanią. Zainteresowanych zapraszamy na krótki spacer wokół kościoła, aby dostrzec kolejne zmiany.
  1. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do zainteresowania się nią. Także przy wyjściu są dostępne świece małe tzw. PASCHALIKI po 6 zł. oraz BARANKI z białej czekolady po 5 złotych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź Rodzinne, a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Jerzy Kosowski lat 66 z ul. Weselnej 26a,
Maria Florczak lat 93 z ul. Skalnej 42.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………