1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) od lat Kościół w Polsce przeżywa Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia. Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo. Nastąpi też złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. W związku z Dniem Świętości Życia, w dniu dzisiejszym (24 marca) odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia.

2. A już jutro, 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej parafii będzie Kościół Stacyjny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp Marek na mszy św. o godzinie 18.00. Młodzież przed bierzmowaniem ma także swoje spotkanie, na które zaprasza ks. Kazimierz a my zapraszamy całą naszą parafię na wspólne modlitwy.

3. W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. I tak z udziałem dzieci zapraszamy w piątki o godzinie 16.30. a z udziałem młodzieży i dorosłych o godzinie 17.30. Gorzkie Żale w Niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30.

4. Już od następnej niedzieli, do środy włącznie będą rekolekcje wielkopostne prowadzone przez ks. Pallotyna Jędrzeja. Program jest dostępny w gablotkach i na parafialnej stronie Internetowej.

5. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, w kiosku są nowe pozycje książkowe i każdy znajdzie tam coś dla siebie. I tak podajemy tytuły: ”Wszystko o spowiedzi” – poradnik penitenta z odpowiedziami na wiele pytań, „Wszystko o Wielkanocy” – znaczenie religijne, zwyczaje i ciekawostki, „Wszystko o światowych dniach młodzieży” – ludzie, miejsca, fakty, anegdoty i ciekawostki, oraz „Guadalupe – Matka Boga Prawdy”. Każda z tych pozycji kosztuje po 10 złotych.

6. Grupę Rodzin IV Synodu A.Ł. zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę 31 marca po mszy św. o godzinie 12.30 do salki Kardynała Wyszyńskiego.

7. Informacje na temat kolonii parafialnych są dostępne na parafialnej stronie Internetowej, w gablotkach jak i na małych folderach położonych na stoliku przy prasie katolickiej; Kolonie będą od 8 do 20 lipca. Miejscem pobytu będzie Ochotnica Górna. W programie: chodzenie po górach, ogniska, kąpiele w strumieniu, wycieczki (Szczawnica – spływ Dunajcem, Zakopane, Krościenko), gry zabawy na powietrzu. Wszelkie informacje u ks. Dominika oraz na stronie internetowej parafii i folderach przy wyjściu z kościoła.

8. Na stoliku przy prasie są dostępne także:
PASCHALIKI – małe po 5 złotych,
PASCHALIKI – z aplikacją po 12 złotych,
BARANKI – z białej czekolady po 5 złotych,
ŚWIECE – pisanki – jajko na podstawku po 12 złotych.

Wszystkim, przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Jadwiga Kazimiera Lupas

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.