1. Trwa duszpasterska wizyta. Dziękujemy wszystkim, którzy nas oczekiwali i życzliwie przyjęli a także złożyli ofiarę. W tym roku całą kolędę przeznaczmy na pokrycie granitem schodów przed kościołem. Wycena tej pracy wraz z materiałem została określona na 60 tys. złotych. Trzeba tu nadmienić, że powierzchnia schodów i podstopni sięga prawie 100 m2.

2. Plan kolędy proponujemy według porządku:

Wtorek 02.01.18. od 15.30. ul. Górska bez bloków po obu stronach
Środa 03.01.18. od 15.30. ul. Zbocze-strona nieparzysta (z tzw. Podkową)
Czwartek 04.01.18. od 15.30. ul. Zbocze strona parzysta, Przełęcz
Piątek 05.01.18. od 15.30. ul. Bloki ABCD na Skalnej 42

Poniedziałek 08.01.18. od 15.30. ul. Potokowa, Skalna – strona parzysta (bez bloków)

Woda święcona będzie dostępna w zakrystii oraz przy drzwiach wyjściowych z Kościoła. Prosimy o przygotowanie na stole Krzyża, świecy, wody święconej i kropidła a dzieci powinny także zostawić tam zeszyt z religii, który będzie podpisany przez kapłana. Kropidła małe są dostępne na stoliku przy wyjściu. Postaramy się także zapowiadać plan na poniedziałek następnego tygodnia. Plan jest wywieszany w gablotkach i na parafialnej stronie Internetowej, na którą zapraszamy po różne wiadomości z życia parafii i jak się już okazało jest ona bardzo przydatna i wykorzystywana. Prosimy jednak pamiętać, że podajemy godzinę rozpoczęcia kolędy i nie jest możliwe byśmy byli we wszystkich domach o tej samej porze. Liczymy na wyrozumiałość.

3. Zapraszamy na widowisko Ewangelizacyjne „Betlejem w Łodzi”. Będą to najpiękniejsze kolędy polskie i z innych części świata w wykonaniu najbardziej znanych artystów scen polskich i zagranicznych. Koncert odbędzie się w Atlas Arenie w dniu 13 stycznia o godzinie 19.00.

4. W tym tygodniu przypadają; pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek, będą odwiedziny chorych leżących i pozostających w domu.

5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – msze św. jak w niedziele. Podczas każdej mszy św. święcić będziemy kredę i kadzidło. Siostra Faustyna przygotowała pewną porcje takich zestawów w torebeczkach i będą przed ołtarzem, ale prosimy, aby dla rodziny nie brać więcej niż 1 porcję.

6. Za tydzień 7 stycznia na zakończenie mszy św. o godzinie 11.00. dzieci przedstawią Jasełka i serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków oraz wszystkich chętnych.

7. Obok stolika z prasą katolicką jest wystawiony mały stolik z koszyczkiem. Serdecznie prosimy, aby jeśli to będzie możliwe, zakupienie lub ofiarowanie swojego różańca, jeśli ktoś posiada więcej niż jeden. Tam złożone różańce będą przeznaczony dla więźniów i chorych przebywających w szpitalach. Inicjatywa godna pochwały i zachęcająca do modlitwy.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź Rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.