Trwa duszpasterska wizyta. Program na dni najbliższe przedstawia się następująco;

Poniedziałek 22.01.2024 od godz. 16.00. ul. Raszyńska, Jadwigi, Wiślicka.

Wtorek 23.01.2024 od godz. 16.00. ul. Prezydenta, Powstańców Śląskich, Chałubińskiego.

Środa 24.01.2024 od godz. 16.00. ul. Junacka, Strążyska, Taternicza, Stokowska.

Czwartek 25.01.2024 od godz. 16.00. ul. Wyżynna, Wąwozowa, Tadeusza, Reglowa, Pisarska, Szczawnicka, Zbójnicka – osiedla.

Piątek 26.01.2024 od godz. 16.00. ul. Brzezińska, Krzeptowskiego, Śpiących Rycerzy, Harnasia, Bacowa.

Sobota 27.01.2024 od godz. 10.00 ul. Pomorska, Giewont.

Poniedziałek 29.01.2024 od godz. 16.00. ul. Miłosza, Herberta, Krasińskiego, Bachledy, Czerwone Wierchy.

1. Dziękujemy za miłe przyjęcie oraz składane ofiary. Każde spotkanie jest wyjątkowe i dziękujemy za dzielenie się swoimi spostrzeżeniami.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy podejmując temat renowacji kościoła podjęli także zamysł wsparcia finansowego przez zakup cegiełek. Jest duża szansa, aby znaczną część prac dokończyć przed świętami wielkanocnymi, ale to oczywiście zależy od ofiarności parafian bowiem jest przygotowana taka synchronizacja, aby sprawnie przeprowadzić prace wewnątrz kościoła oraz w zakrystii. Jeśli nie będziemy wypłacalni w terminach to całość się przeciągnie w czasie i może potrwać do wakacji albo i dłużej. Organizacyjnie ks. Proboszcz jest przygotowany na sprawne i terminowe działanie. Wszyscy którzy zechcą wesprzeć prace przez nabycie cegiełek są zaproszeni do zakrystii. Dalsze prace przy ścianach bocznych są zaplanowane pod koniec miesiąca a już w najbliższą środę malowane będą próbki farb na ścianie ołtarzowej, aby dobrać właściwe kolory i jakość farb.

3. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…,
a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10, 27) trwają w naszej archidiecezji od 14
do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy
21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.

4. W kiosku pojawiła się nowa pozycja, modlitewnik z dużym drukiem szczególnie dla osób starszych. Tytuł „Dopuść ich do oglądania Twojej światłości”. W spisie treści są przedstawione ważne kwestie m.in.;
1.W jaki sposób możemy pomagać zmarłym, 2. Modlitwa za dusze czyśćcowe, 3. Koronka za zmarłych do Siedmiu Boleści Matki Bożej, 4. Bóg uzdrawia umierającego, 5. Modlitwa o szczęśliwą śmierć, 6. Jak uzyskać odpust zupełny oraz cząstkowy za zmarłych oraz Dzień Zaduszny i wypominki. Egzemplarz kosztuje 8 złotych i mamy ich tylko 20 sztuk. Zapraszamy do ich nabycia.
Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.