1. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj i związane z nim nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą one odprawiane po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele o godzinie 17.30. Bardzo prosimy o odnowienie Krzyży i kapliczek przy ulicach i na skrzyżowaniach naszej parafii oraz zachęcamy do spotkań przy nich, aby odśpiewać litanię Loretańską. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, msze święte jak w niedziele. Z racji na Uroczystość nie obowiązuje post.

2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie – modlitwy o powołania. W piątek Uroczystość N. M. Panny Królowej Polski a w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

3. Przypominamy, że sakrament bierzmowania będzie w naszej parafii udzielony młodzieży 8 maja w dzień odpustu parafialnego podczas mszy św. o godzinie 18.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie arcybiskup senior Władysław Ziółek.

4. Zostały zakończone prace renowacyjne w Prezbiterium. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zostały poszczególne elementy wystroju pokazane na zdjęciach. Można tam dokładnie przyjrzeć się poszczególnym tajemnicom różańca świętego namalowane przez wykładowcę Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Można także dostrzec na obrazie św. Stanisława biskupa i Męczennika, że za Jego prawym ramieniem jest obraz naszego kościoła widziany od frontu. Tylko znaczne zbliżenie pozwoli na uchwycenie tych detali. W zakrystii można także zobaczyć portrety proboszczów naszej parafii od samego początku, podobnie jak zdjęcia biskupów Ordynariuszy naszej diecezji przez ponad 100 lat jej istnienia. Zapraszamy choćby po każdej mszy świętej do zakrystii i zapoznania się z jej obecnym wyglądem. Przypominamy także że mamy do zapłacenia drugą ratę za meble w zakrystii i dlatego szczególnie polecamy CEGIEŁKI na pokrycie rachunku.

5. W ostatnich dniach przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Aleksandra Stępień oraz Leon Waldemar Moszczyński. Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Bieżące ogłoszenia, intencje mszalne i aktualności oraz zdjęcia z wystroju Prezbiterium i zakrystii i z życia parafii są dostępne na naszej stronie internetowej parafiastoki.pl oraz na naszym parafialnym facebooku, do którego obserwowania zapraszamy i zachęcamy.

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.