1. Dobiegła końca duszpasterska wizyta. Dziękujemy wszystkim którzy otworzyli przed kapłanami drzwi swoich domów. Dziękujemy za złożone ofiary i rozmowy jakie miały miejsce. Ponieważ należy się parafianom rzeczowe sprawozdanie to w przyszłą niedzielę księża odwiedzający domy w ramach ogłoszeń podzielą się swoimi przemyśleniami.

2. W niedzielę 11 lutego 2024 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXXII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.30 w bazylice archikatedralnej będzie celebrowana Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego. Także w naszej parafii zapraszamy chorych oraz ich opiekunów. Podczas mszy świętej o godzinie 18.00, sprawowanej w intencji chorych oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

3. Jak daje się naocznie zauważyć, trwa renowacja wnętrza kościoła. Po zdjęciu stacji Drogi Krzyżowej które zostały poddane także renowacji widać jak bardzo ściany i całe wnętrze potrzebuje odnowy. W najbliższym tygodniu prace przeniesione zostaną na drugą ścianę od strony północnej i kolejne stacje Drogi Krzyżowej będą poddane uzupełnieniom ubytków oraz konserwowane odpowiednimi farbami. Wykuwane są również bruzdy w ścianach, aby ukryć przewody elektryczne nakładane w listwach plastikowych na zewnątrz ścian, co nie było elementem dekoracyjnym. Za dwa tygodnie będzie także zmieniana glazura w zakrystii bowiem płytki odchodzą od wylewek i nie nadają się do podklejania. Czeka nas także wymiana drzwi wejściowych do zakrystii, aby unikną przenikania głosów z rozmów a później jeszcze malowanie zakrystii i 20 marca będą dostarczone nowe meble. Jak widzicie prace są bardzo intensywne i za dwa tygodnie ściana ołtarzowa będzie także malowana i w tydzień później będą także malowane na niej elementy docelowe. Przydało by się przy tej okazji odnowić obraz główny, ale jest obawa o wypłacalność za wykonane prace więc to trzeba jeszcze dobrze przeliczyć. A za tydzień taca inwestycyjna i po raz kolejny polecamy CEGIEŁKI na renowację, aby uzupełnić fundusz na odnowienie kościoła. Polecamy się Waszej pamięci. Na stronie internetowej jest dostępna relacja fotograficzna z prac w kościele.

4. W przyszłą niedzielę 11 lutego msza święta dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców o godzinie 16.30.

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.
Ostatnio odeszły od nas;
Ś.p. Czesława Filipczak, Marta Furtak.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.