1. Dziś jeszcze – o godzinie 16.30. spotkania dla dzieci przed I Komunią świętą a o godzinie 18.45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

2. W poniedziałek, o godz. 4.12 zatrzęsła się ziemia w Turcji i w Syrii. Trzęsienie ziemi
pochłonęło ponad 20 tysięcy ofiar. Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni natychmiast uruchomiły zbiórkę na pomoc mieszkańcom Aleppo
(Syria). Możemy się w tę pomoc poszkodowanym włączyć poprzez ofiary dziś składane
do puszek przy wyjściu z kościoła w ramach akcji „Solidarni z Aleppo”. Zebrane datki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafią bezpośrednio do Aleppo w Syrii. Zbiórka na ten cel będzie także za tydzień zgodnie z zarządzeniem Metropolity łódzkiego.

3. Taca w drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczona na prace gospodarcze. Łącznie wydatki za ostatni miesiąc wyniosły; 33,282 złote – w tym ostatnia spłata długi wynosząca 7,466 zł. oraz wyrównanie za prąd z drugiej połowy roku – 15,148 zł. Bardzo dziękujemy za Wasze ofiary składane na tace oraz te które wpłynęły na konto w ostatnim miesiącu odpowiednio; 500, 150, 2x 100 i 50 złotych oraz bezpośrednio 300, 100 i 50 złotych. Bez tych ofiar jak i składanych na tace nie byłoby możliwości opłacenia bieżących rachunków. Bóg zapłać ofiarodawcom. W najbliższych dniach czekają nas prace dekarskie na części zachodniej kościoła z racji na duży stopień skorodowania rynien.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie formacyjne Żywego Różańca, o godz. 15.30, w salce bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy wszystkich członków ŻR oraz osoby zainteresowane przystąpieniem do naszej Wspólnoty.

5. Dość często mówi się także że tradycja to rzecz święta a naród bez tradycji gubi swoją tożsamość. Przypominamy zatem że w tym tygodniu przypada Tłusty Czwartek a od 22 lutego rozpoczniemy czas Wielkiego Postu.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dnia odeszli od nas
Zdzisław Mroczek, Zbigniew Kania, Józefa Miler.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……