1. Rozpoczynamy dziś w Parafii Rekolekcje Adwentowe. Dziś o 17.30 nabożeństwo różańcowe. Jutro i we wtorek nauki będą głoszone podczas mszy świętych o godzinie 9.00 i 18.00. Dla osób chorych i starszych będzie transmisja mszy św. o godzinie 18.00 w poniedziałek i wtorek. W Kaplicy na Skalnej jutro i we wtorek msza święta z nauką o godzinie 11.00. Taca w poniedziałek i wtorek podczas mszy świętych z naukami będzie przeznaczona dla rekolekcjonisty jako nasze podziękowanie za podjęty trud. Podczas każdej mszy świętej posługiwać będziemy w konfesjonałach i po raz kolejny bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę. Od jutra druga część adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego

2. Z dniem dzisiejszym kończymy już akcję pomocy dzieciom z Pogotowia Opiekuńczego przy Szkole Podstawowej nr 145 przy ulicy Krokusowej. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość wyrażoną w paczkach dla dzieci. Także Tytki charytatywne trafią do naszych uboższych rodzin i osób samotnych.

3. Dziś jeszcze o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Żywego Różańca w salce bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na które zapraszamy członków Żywego Różańca oraz osoby chętne do wstąpienia w szeregi Wspólnoty.

4. W środę zakończyliśmy zbiórkę dla kobiet z Domu Pomocy Społecznej nr 2 oraz dla Rodziny Zastępczej pod nazwą „KOBIETY KOBIETOM”. Wszystkim którzy się włączyli w taką formę pomocy – serdecznie dziękujemy.

5. W naszym kiosku można nabyć świece adwentowe oraz opłatki i prasę katolicką.

6. To już ostatnie dni Rorat. Odprawiane są w dni powszednie o godzinie 7.00 a w piątek dodatkowo z myślą o dzieciach, młodzieży i osobach pracujących także o godzinie 16.30. Podczas sobotniej mszy roratniej dzieci, które uczestniczyły w nich przez czas adwentu otrzymają także nagrody. Bardzo prosimy by dzieci uczestniczące w roratach zgłosiły do zakrystii w piątek, ile razy uczestniczyły w tych wyjątkowych mszach świętych.

7. Przed kościołami dziś zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. St. Leszczyńskiej.

8. W następną niedzielę 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że jest to zwyczajowo dzień postu ścisłego. Nie będzie odprawiane mszy świętej wieczorem. Pasterka na Skalnej o 23.00 w kościele parafialnym o północy. Pasterkę poprzedzi „Czuwanie przy żłobku” które ubogaci masz parafialny chór Cantylena. Początek czuwania o godzinie 23.15. Pasterka będzie transmitowana w Internecie. W pierwszy i drugi dzień świąt msze będą odprawiane jak w każdą niedziele.

Życzenia ślemy dziś wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach uroczystości; osobiste i rodzinne, internautom, Jubilatom oraz drogim gościom. Niech Bóg Wam i Waszym bliskim błogosławi i obficie obdarza potrzebnymi łaskami na każdy dzień życia.