1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. kanonik Piotr Kosmala, proboszcz parafii p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Witamy Go serdecznie w naszej parafii i prosimy o dary Ducha Świętego na to trudne zadanie, którego się podjął. Plan jest dostępny na naszej internetowej stronie i w gablotkach. Msza święta w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godzinie 8.00, i 18.00 z nauką rekolekcyjną. W ostatnim dniu rekolekcji, tj. w środę na mszę świętą odprawianej o godzinie 8.00. będziemy się modlić w intencji osób chorych i ich opiekunów, będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy, aby pomóc chorym dotrzeć do kościoła parafialnego na Eucharystię, modlitwę oraz głoszoną naukę. Spowiedź każdego dnia rekolekcji. Dla dzieci nauki będą od poniedziałku do środy włącznie w dwóch grupach wiekowych dla klas I – IV oraz V – VIII w godzinach; 9.30 i 11.00 w ramach zajęć szkolnych. Msze z nauką dla dorosłych będą transmitowane w Internecie.

2. Dziś o 16.30 kolejne spotkanie podczas mszy świętej dla rodziców i dzieci przed przyjęciem Pierwszej Komunii świętej.

3. 17 marca o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie formacyjne ŻR w salce bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na które tradycyjnie zapraszamy członków Ż. R. i wszystkich chętnych. Zwracamy uwagę na godzinę 15.00 jako czas rozpoczęcia spotkania.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 marca, po Mszy świętej o godz. 18:00. Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się w przyszłą środę, 20 marca.

5. Prace przy renowacji kościoła do 14 marca są wstrzymane. Na dziś nie otrzymaliśmy jeszcze zamówionych drzwi do zakrystii. Polecamy także CEGIEŁKI, które mają na celu zabezpieczenie środków na pokrycie wypłat za wykonane już prace, a jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób lub poprzez konto parafialne już zasilili fundusz remontowy. Rachunki bieżące na wypłaty i utrzymanie parafii wyniosły; 9.880 zł. a rachunki za prace renowacyjne wyniosły na dziś 49.302 zł. łącznie 59.182 zł. Na konto wpłynęły ofiary; 4×100 zł, 3×200 zł, 1×250 zł, 3×300 zł, 4×400 zł, i kilka wpłat po 50 złotych. Bezpośrednio; 3000 zł, 2000 zł, oraz 400 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają finansowo.

6. Są w sprzedaży świece na stół wielkanocny. Można je nabyć na stoliku z prasą i książkami katolickimi.

7. Bieżące ogłoszenia, intencje mszalne, program rekolekcji i aktualności z życia parafii są dostępne na naszej stronie internetowej parafiastoki.pl oraz na naszym parafialnym facebooku, do którego obserwowania zachęcamy.

Życzenia ślemy dziś wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach uroczystości; osobiste i rodzinne, internautom, Jubilatom oraz drogim gościom. Niech Bóg Wam i Waszym bliskim błogosławi i obficie potrzebnymi łaskami na każdy dzień życia.

W ostatnim czasie odeszli od nas;

Ś.p. Krystyna Kawałek, Katarzyna Jakubik, Jan Sieradzki, Bogumił Nawrocki.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.